Filmler sayesinde ünlü olan destinasyonlar

Hem sinema aşığı hem de bir gezginseniz, bu haber tam size göre! Bazı mekanlar var ki güzelliklerini filmler sayesinde tüm dünyaya duyurmayı başardı. Seyahat listenize eklemek isteyeceğiniz filmlerde yer alan en önemli destinasyonları derledik...

02 Ağustos 2021, Pazartesi 16:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- YENİ ZELANDA

1- YENİ ZELANDA

Yeni Zelanda, Hollywood'un en sevdiği mekanlardan biri. Birçok fantastik ve bilim kurgu filmi Yeni Zelanda'da çekildi. Yeni Zelanda'nın turizmi, Peter Jackson'ın Yüzüklerin Efendisi serisini çekmesinden sonra büyük bir artış gösterdi. Buraya gelen ziyaretçiler için filmin geçtiği Matamata'daki hobbit kasabasına ve Takaka Tepes'ne turlar düzenleniyor.

2- DOUNE KALESİ, İSKOÇYA

2- DOUNE KALESİ, İSKOÇYA

İskoçya'daki Doune Kalesi, 1975 yılında çekilen Monty Python ve Kutsal Kâse filmiyle ünlü oldu. Ancak filmin tüm sahneleri bu kalede geçmedi. Mekan olarak İskoçya'nın farklı manzaraları da kullanıldı.

3- ALNWICK KALESİ, İNGİLTERE

3- ALNWICK KALESİ, İNGİLTERE

Dünyaca ünlü film serisi Harry Potter sayesinde ünlü olan Alnwick Kalesi, serinin ilk iki filminde Hogwarts Büyücülük Okulu olarak gösterildi. İnsanlar Harry Potter temalı etkinliklere ve turlara katılmak için dünyanın her yerinden bu yeri ziyaret ediyor.

4- PETRA, ÜRDÜN

4- PETRA, ÜRDÜN

Kayıp Şehir Petra, 19'uncu yüzyılda keşfedilmesine rağmen pek kimse bilmiyordu. Gişe rekorları kıran Indiana Jones and the Last Crusade filminde Petra'nın geçmesinin ardından büyük bir şöhrete kavuşan şehir, günümüzde de ziyaretçi akınına uğruyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Geçmişten günümüze Çeşme'nin görmeniz gereken tarihi yerleri