Fırçasız makyaj: Parmaklarla nasıl makyaj yapılır?

Eskiden fırça mı vardı? Güzellik, iki parmağımızın arasında. Makyaj fırçalarının ne kadar pahalı olduğunun, temizlemnin ne kadar zor olduğunun hepimiz farkındayız. Ancak son yıllarda sanki fırçasız makyaj yapılamazmış gibi bir algının oluşmasının yanı sıra yüzün her bölgesi için farklı fırçalar türemeye başladı. Bunlara gerek var mı peki gerçekten? Fırçasız makyaj mümkün değil mi? Elbette mümkün.

11 Eylül 2020, Cuma 13:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Neden fırçasız makyaj?

Neden fırçasız makyaj?

Makyaj kulübünün birinci kuralı: Makyaj kulübünde kural yoktur. Fırçasız makyaj da pekala mümkündür. Makyaj süngerleri ve fırçalar etrafımızı sarmış durumda, gün geçtikçe fiyatları da artıyor. Üstelik yanlış fırçayla yaptığınız bir makyaj, yüzünüzde sanki photoshopla konulmuş gibi duruyor. Hijyeni sağlama zorluğu da cabası. Peki fırçaların ve süngerlerin yeri doldurulamaz mı? Neden makyaj fırçalarının yaptığını parmaklarımızla yapmıyoruz?

 Makyaj artistleri neden fırçasız makyajı öneriyor?

Makyaj artistleri neden fırçasız makyajı öneriyor?

Makyaj artistleri bir süredir parmaklarla makyaj yapmayı öneriyor. Parmaklarla yapılan makyaj hem daha doğal bir görünüm sağlıyor, hem de daha hijyenik bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Parmaklar, özellikle krem ürünleri uygularken de çok daha yumuşak bir uygulama olanağı veriyor. Bu şekilde ürünün dokusu, cildinizle tamamen birleşiyor.

 Fırçasız krem far nasıl sürülür?

Fırçasız krem far nasıl sürülür?

Far fırçası olmadan göz makyajı yapmanın en pratik yolu, krem farlar. Tek yapmanız gereken parmağınızla farı biraz ısıtmak ve göz kapağına dağıtmak. Vücut ısısıyla formülü daha da yumuşayan krem farlar, parmakla kolay uygulanma özelliğine sahipler. Krem farı tüm göz kapağınıza uygulayabilir, göz kapağının katlanma noktasına geldiğinde de hafifçe dağıtarak hem çok kolay hem de kusursuz görünen bir göz makyajı yapabilirsiniz.


 Göz kalemi parmakla nasıl uygulanır?

Göz kalemi parmakla nasıl uygulanır?

Tek yapmanız gereken göz kalemini kirpik diplerine gelişigüzel bir şekilde uygulamak. Sonrasında parmaklarınla dağıtarak, saniyeler içerisinde buğulu bir göz makyajı elde edebilirsiniz. 

 Parmaklarla ruj nasıl sürülür?

Parmaklarla ruj nasıl sürülür?

İşte büyük defilelerin backstage'lerindeki büyük sır. Rujunuzu doğrudan dudağa değil parmağınıza sürün, daha sonra tampon hareketlerle dudağınıza yedirin. Dudak çizgisini belli etmemek çok daha doğal durmasını sağlayacak. Üstelik bardağınızda ruj izi kalmayacak. 

 Parmaklarla rujdan far nasıl yapılır?

Parmaklarla rujdan far nasıl yapılır?

Yanınıza far almayı unuttuysanız rujunuzdan yardım alın. Yüzük parmağına rujunu al, biraz ısıt ve göz kapaklarında hafifçe dağıtmaya başla.

 Parmaklarla fondöten ve göz altı kapatıcısı nasıl uygulanır?

Parmaklarla fondöten ve göz altı kapatıcısı nasıl uygulanır?

Buraya kadar parmaklarımızla geldik, haydi bir challange yapıp bugün fırçaya uzanmayalım. Elle uygulanan fondöten her daha doğal durur. Elinizin yaydığı sıcaklık, fondötenin cildinize tam olarak oturmasını sağlar. Teninize mümkün olduğu kadar az ürün uygulayın, gerekirse bir kat daha geçebilirsiniz. Krem sürer gibi değil de, tampon hareketlerle uygulamak, elinizde fazla ürünün kalmamasına yardımcı olur. 

 Parmakla allık nasıl sürülür?

Parmakla allık nasıl sürülür?

Öncelikle kocaman gülümseyin. Daha sonra elmacık kemiklerinin en yüksek yerine allığınızı uygulayın ve iki parmağınızı kullanarak allığınızı saç dibine doğru yayın. Yüzünüzün daha yukarı doğru sıkı görünmesini istiyorsanız allığınızı da yukarı doğru uygulamalısınız.


 Hangi ürünler parmakla uygulanamaz?

Hangi ürünler parmakla uygulanamaz?

Pudra ve pudra formundaki fondöten ile jel eyeliner. Bunun dışında özgürsünüz. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 10 adımda Koreli kadınların cilt bakım rutinleri