Fırtına konteynerleri denize uçurdu

Fırtına konteynerleri denize uçurdu

Marmara ve Ege bölgesinde beklenen fırtına etkisini göstermeye başladı. Çanakkale'nin Bozcaada ilçesi açıklarında bir gemide bulunan 6 konteyner denize düştü.

06 Ocak 2020, Pazartesi 11:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ege'nin kuzeyi ve Marmara Denizi'nde etkili olan fırtına nedeniyle Çanakkale'nin Bozcaada ilçesi açıklarındaki bir gemide bulunan 6 konteyner denize düştü. Bölgede geçiş yapacak diğer gemilerin kaptanlarına uyarı yapıldığı, "MedKon İstanbul"un ise Bozcaada'nın kuzeyine demir atarak beklemeye başladığı öğrenildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Bursa'nın Gemlik Limanı'ndan İzmir'in Aliağa Limanı'na giden Panama bayraklı, 6 bin 285 grostonluk 100 metre uzunluğundaki "MedKon İstanbul" isimli gemi, Bozcaada açıklarından geçtiği sırada fırtınaya yakalandı.

110 km'ye ulaştı

Saatteki hızı 110 kilometreye ulaşan kuvvetli fırtına dolayısıyla gemideki 6 konteyner yerinden sökülerek denize devrildi. Bunun üzerine gemi kaptanı, Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğüne (VTS) durumu bildirdi.

Bölgede geçiş yapacak diğer gemilerin kaptanlarına uyarı yapıldığı, "MedKon İstanbul"un ise Bozcaada'nın kuzeyine demir atarak beklemeye başladığı öğrenildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul depremi ile ilgili 'erken uyarı' iddiası