Forbes kadınlar için en tehlikeli ülkeleri açıkladı! Listede Türkiye de var

Forbes dergisi, seyahat/kadın bölümünde yaptığı bir listede, Türkiye'yi kadınlar için seyahat edilebilecek dünyadaki en tehlikeli 10 ülkeden biri olarak gösterdi

31 Temmuz 2017, Pazartesi 12:10
A A

Forbes dergisi, kadınlar için seyahat sırasında en tehlikeli 10 ülkeyi sıraladı. Listede Türkiye de yer alırken, kadınlara yönelik saldırıların "sık sık" yaşanabildiğine dikkat çekildi.

1- Mısır

1- Mısır

Listenin ilk sırasındaki ülke ise Mısır... B u ülkenin trip.com isimli seyahat sitesinde en tehlikeli ülke olarak gösterildiği hatırlatılarak, siyasi ve terör olayları 'Mısır'ın tehlikeli oluşuna' örnek olarak gösteriliyor.

2- Fas

2- Fas

Listede ikinci sırasında yer alan Fas hakkında ABD'li vatandaşlara terör saldırısı riski bulunduğundan söz ediliyor.

3- Jamaika

3- Jamaika

Jamaika'da çok bilinen tatil bölgelerinin dışınan giden turistlerin, çok fazla dikkat çektiği belirtilirken, dikkatli olunması uyarısında bulunuluyor.

4- Hindistan

4- Hindistan

Bu ülke hakkında cinsel taciz ve tecavüz suçlarının yüksekliği hakkında vurgu yapılıyor.

5-Peru

5-Peru

Peru'da çok fazla soygun ve kaçırma suçu işlenmesi, bu ülkenin yalnız kadınlar için çok güvenli bir ülke olmadığına kanıt olarak gösteriliyor.

6- Bahamalar

6- Bahamalar

Bu ülkede cinsel suçlar ve soygun, kadın turistlerin dikkatli olmasına başlıca sebep olarak sunuyor. Bahamalar'da kadınların kalabalık bölgelerin dışına çıkmaması uyarısı yapılıyor.

7- Kolombiya

7- Kolombiya

Uyuşturucu ve hırsızlık bağlantılı suçların yüksek olması nedeniyle kadın turistlere uyarı yapılıyor.

8- Ekvator

8- Ekvator

Ekvator'a giden kadın turistlerin eşyalarına çok dikkat etmesi ve karanlıkta çok dikkatli olması uyarısı yapılıyor.

9- Türkiye

9- Türkiye

Türkiye'de uygun giyinmenin kritik bir konu olduğu ifade ediliyor. Türkiye'ye yalnız seyahat edecek kadınlara ülkelerin seyahat uyarılarını takip etme tavsiyesinde de bulunuluyor. Taksiye aydınlık ve kalabalık yerlerde binmeleri, küçük banknotlar kullanmaları önerilirken, agresif dükkan sahipleri ve restoran çalışanlarına 'umursanmaması' tavsiyesi veriliyor.

10- Guatemala

10- Guatemala

Otellerde yaşanan hırsızlık olayları söz konusu bölgeye tek başına gitmek isteyen kadınların dikkatine sunulan konular arasında.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.