Fotoğraflar bugün Ağrı’da çekildi! Buz tuttular, sürücüler yollarda kaldı….

Ağrı'dan gelen bir son dakika haberine göre etkili olan yoğun tipi nedeniyle bölgede ulaşımda aksamalar yaşandı. Kentte sabah saatlerinde etkili olan tipi yüzünden görüş mesafesinin düştüğü Ağrı-İran kara yolu ulaşıma kapatıldı.

12 Mart 2021, Cuma 16:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ağrı'da etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Ağrı- İran kara yolunda, yaralananların da olduğu kazalar meydana geldi. 

Sürücüler, yolda kalırken, jandarma, polis, AFAD ve itfaiye ekipleri harekete geçti. Yol, tipi yüzünden ulaşıma kapatıldı.

Doğu Anadolu Bölgesi'ni etkisine alan kar yağışı ve tipi, Ağrı'da ulaşımı olumsuz etkiledi. Kentte 204 köy yolu kapanırken, Ağrı- İran kara yolunda ulaşım aksadı. Bu sabahtan itibaren tipi nedeniyle Ağrı- İran yolunda sürücüler, mahsur kaldı. 

Kar yağışı nedeniyle de yaralananların olduğu kazalar meydana geldi. Sağlık ekipleri, yaralıları ambulanslarla bölgedeki hastanelere kaldırırken, jandarma, polis, AFAD ve itfaiye ekipleri de bölgede çalışma başlattı. 

Yol, kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapatıldı. Ekipler, kara yolunda denetimlerini sürdürüyor. 

7 KAZADA 19 YARALI

7 KAZADA 19 YARALI

Ağrı- İran kara yolunda, kar yağışı, buzlanma ve tipi nedeniyle 7 trafik kazası meydana geldi. Jandarma, polis ve sağlık ekiplerinin müdahale ettiği kazalarda yaralanan 19 kişi, ambulanslarla Taşlıçay Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Sağlık durumu ağır olan 1 kişi, Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. 

Öte yandan Ağrı- İran kara yolunda tipi nedeniyle yolda kalan sürücülerin yardımına, Türk Kızılay yetişti. Kızılay ekipleri, sürücülere kumanya dağıttı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul ve Ankara'nın risk haritasındaki rengi değişecek mi?