Fransa Açık turnuvasının son şampiyonu markette çalışmaya başladı

Fransa Açık tenis turnuvasının çiftler kategorisinin son şampiyonu Kevin Krawietz, yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle markette çalışmaya başladı. Kevin Krawietz, birçok tenisçi gibi duran turnuvalar nedeniyle zor günler yaşıyor.

28 Nisan 2020, Salı 13:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Alman tenisçi Kevin Krawietz, tenis turnuvalarının durması nedeniyle ekonomik sıkıntılar yaşıyor. Fransa Açık'ın son çiftler şampiyonu olmasına rağmen maddi anlamda zorda olan Krawietz, bir indirim mağazasında reyon görevlisi olarak çalışmaya başladı.

Der Spiegel'in ortaya çıkardığı olay sonrası aynı gazeteye konuşan Krawietz, "Haftalık 450 euro kazanıyorum. Rafları düzenleyip boş kutuları atıyorum. Geçtiğimiz hafta yine bu mağazada güvenlik görevlisi olarak çalıştım. Çalışmak zorundayım ve salgın durduğunda bile bu işe devam etmem gerekebilir" dedi.

Önceki gün dünya 1 numarası Novak Djokovic, üst sıralarda yer alan ve büyük gelirler elde eden tenisçilerin, alt sırada çok az para kazanan tenisçilere yardım etmesi gerektiğini söylemişti.

Turnuvaların durduğu bu dönemde tenisçilerin zorda kaldığını söyleyen Djokovic'in bu fikri ise dünya 3 numarası Dominic Thiem'den tepki görmüştü.

Thiem, "Hiçbir tenisçi, maça çıkamadığı için hayatta kalma mücadelesi vermeyecek. Neden böyle bir durumdaki bir sporcuya yardım etmem gerektiğini anlayamadım. Onun yerine gerçekten ihtiyacı olan insanlara ya da kuruluşlara yardım etmeyi tercih ederim" demişti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Michael Phelps'in takım arkadaşı Klete Keller Kongre Binası'nı basanlardan biri çıktı