Fransa'da bir Türk'ün oğlu lotoyu bildi, devlet paraya el koydu!

Fransa, oğlu lotodan 500 bin euro kazanan Ahmet Buran'ın başına gelenleri konuşuyor. 

27 Mart 2017, Pazartesi 10:43
A A
Fransa'da bir Türk'ün oğlu lotoyu bildi, devlet paraya el koydu!
Paris’in kuzeyindeki Laon’da oturan 48 yaşındaki Ahmet Buran'ın oğluna lotodan 500 bin euro ikramiye çıktı.

Olayın duyulmasının ardından jandarma tarafından evi basılan Ahmet Buran 48 saat gözaltında tutuldu. Kaçak işçi çalıştırdığı gerekçesiyle 2014 yılında 200 bin euro vergi cezasına çarptırılan Ahmet Buran'ın borcu oğlunun kazandığı 500 bin eurodan tahsil edildi.

Artı 33 sitesinin haberine göre; 2014 yılında 200 bin euroluk vergi cezası aldığını kabul eden Ahmet Buran, ancak şimdiye kadar birşey hiç bir işlem yapılmayıp, oğlunun lotoyu kazandığının duyulmasından sonra devletin harekete geçmesine bir anlam veremediğini kaydetti.
 

"EVİMİN BASILMASIN ANLAM VEREMEDİM"


Buran, 3 yıl hiç ses çıkarmayan devletin 500 bin Euroluk ikramiyeden sonra birden meydana çıktığını iddia etti. Jandarmanın köpeklerle evliliğini bastığını, kendisinin de 48 saat gözaltında tutulduğunu aktardı. Kendisine bir mektup gönderilmesi yerine evin basılmasını ve maruz bırakıldığı muameleyi kabul etmediğini söyledi. Fransız medyasında çıkan ‘kaçak işçi yakalattı’ iddialarını da reddeden Buran, ” Öyle bir şey yok böyle bir olay oluyorda benim haberim neden olmuyor”dedi.
 

PARANIN TÜRKİYE'YE YOLLANMASINA İZİN VERİLMEDİ


Ayrıca oğlunun şans oyunlarından kazandığı 500 bin Euro’yu Türkiye’ye göndermek istediğini ancak Türkiye’nin riskli ülkeler arasında olduğuiddiasıyla bankanın bu parayı çıkarmalarına müsade etmediğini ileri sürdü.

Fransız medyasında yer alan haberde 48 yaşındaki Buran’ın kaçak işçi çalıştırdığı gerekçesiyle hakkında 200 Bin Euro’luk kesinleşmiş cezası bulunduğu iddia edilmişti. Jandarmanın da loto ikramiyesi sonrası harekete geçerel mahkemenin belirlediği tutarı tahsil ettiğini yazmıştı.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Siyasilerin makam araçlarından fotoğrafları