Fransa'dan vize kolaylığı

Fransa'dan vize kolaylığı

Fransa krizden çıkmak için birçok yola başvurdu. İlk olarak zenginlerin yüksek vergiler ödemesini sağladı. Şimdi de yabancı işadamı ve sanatçılara vize kolaylığı getirdi

26 Mart 2013, Salı 10:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fransa, kalifiye yabancıların serbest dolaşım vizesi almalarında kolaylık gösterilmesini kararlaştırdı. Dışişleri ve İçişleri Bakanlıkları tarafından, yurt dışındaki temsilciliklere gönderilen ortak genelgede, işadamları, sanatçılar, öğretim görevlileri, bilim adamları ve Fransa’ya sık gelen turistler için serbest dolaşım vize işlemlerinin kolaylaştırılması istendi. Cumhurbaşkanı François Hollande, seçimler öncesi ülkede yatırım yapmak isteyen yabancılara, bilim adamlarına ve sanatçılara yönelik vize işlemlerinin kolaylaştırılması taahhüdünde bulunmuştu.
 

TÜRKLER 5. SIRADA

Fransa, 2011 yılında, yurt dışı temsilciliklerde kısa süreli ziyaretler için 1 milyon 947 bin 251 vize verdi. Fransa’dan 2011 yılında en çok dolaşım vizesi alan yabancılar sıralamasında Rusya (302,047) ilk sırada yer alırken, Çin (217,O70) ikinci, Fas (157,750) üçüncü, Cezayir (137,O51) dördüncü ve Türkiye (109,463) beşinci sırada yer aldı. Fransa’da Nicolas Sarkozy’nin cumhurbaşkanlığı döneminde sağcı iktidar, kaçak göçle mücadele kapsamında, ülkeyi ziyaret edecek kişilere vize işlemlerinde daha fazla zorluk çıkartıyordu.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yeni Zelanda’da 2 koronavirüs vakası çıktı, ülke karıştı