Fransızları korku sardı: 15 bin Türk!


UEFA Avrupa Ligi'nde çeyrek finalde 13 Nisan'da Beşiktaş'ı ağırlayacak olan Lyon'da Beşiktaş korkusu yaşanıyor. Fransızlar, Parc Olympique Lyon'da oynanacak maçta Kara Kartal'a destek verecek taraftarlardan çekiniyor. 

26 Mart 2017, Pazar 13:04
A A
Fransızları korku sardı: 15 bin Türk!
UEFA Avrupa Ligi'nde yarı finale kalma mücadelesinde Lyon karşısında tarihi bir maça çıkacak olan Beşiktaş, şimdiden rakibine korku salmaya başladı. 

Fransızlar, Parc Olympique Lyon Stadı'nda oynanacak maç öncesi stadyuma girecek Türk taraftar sayısını minimuma indirmenin hesaplarını yaparken, basın şimdiden Avrupa'daki Türkleri hedef aldı. 


TÜRK DİASPORASI ORGANİZE OLDU! GELİYORLAR!


Fransız L'Equipe'te yer alan haberde, "Lyon kupa yolunda çok zorlu bir rakibe denk geldi. Saha içinin yanında saha dışında da büyük zorluklar olacak. Statta 15 bin Türk bekleniyor. Türk diasporası bu tür durumlarda organize olmayı biliyor. Bu basket maçlarında da böyle oluyor. Türkler, takımlarını Lyon'da yalnız bırakmayacak" yorumu yapıldı.
 

DARBE GİRİŞİMİ OLDU, FRANSIZLAR GİTMEYECEK


Fransız Gazetesi İstanbul'daki maç öncesi, vatandaşlarına "önemli hatırlatmalar" da yaparak adeta İstanbul'a gelmemelerini önerdi. 

"Lyon bu yaz Türkiye'ye hazırlık maçı için (Fenerbahçe karşılaşması) gitti ama darbe girişimine denk gelince maç iptal oldu." denilirken, 10 Aralık'ta Bursaspor maçı sonrasında yapılan hain terör saldırısı da hatırlatıldı ve "Birkaç bireysel Lyon taraftarı dışında İstanbul'a giden Fransız olmaz" yorumu yapıldı. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Futbolcuları ağına düşürmesiyle ünlendi şimdi milyonlar onu izliyor