Fuat dedenin 60 yıldır bitmeyen aşkı

Fuat dedenin 60 yıldır bitmeyen aşkı

Trabzon'da 60 yıllık evli 84 yaşındaki Fuat Özkan, 7 yıldır yatalak eşine bakıyor, onun elini bir an olsun bırakmıyor. Fuat dede, "hastalıkta ve sağlıkta" sözünün lafta kalmadığını herkese gösteriyor

 

13 Şubat 2017, Pazartesi 22:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Trabzon'un Maçka ilçesine bağlı Yazlık Mahallesi'nde yaşayan 12 çocuk 80 torun sahibi Fuat ve Nazmiye Özkan çifti, 9 yıl önce "alzaymır" hastalığıyla tanıştı. Eşine teşhis konulduktan sonra onu bir an bile yalnız bırakmayan Fuat dede, tedavi için iki yıl yoğun mücadele verdi.

EŞİNİN YEMEĞİNİ HAZIRLIYOR


Hastalığının ilerlemesi üzerine yatağa bağımlı hale gelen Nazmiye Özkan'ı bir an bile yalnız bırakmayan Fuat dede, her sabah erkenden kalkarak namazını kılıyor ve ilk iş olarak eşinin enjektörle mamasını hazırlıyor.İki saatte bir eşine mama hazırlayıp veren Özkan, konuşamamasına rağmen 60 yıllık hayat arkadaşıyla bazen dertleşiyor, bazen de sağlığı için Kur'an-ı Kerim okuyor, dua ediyor.

Fuat Özkan, eşinin ilaç ve yemek ihtiyacı dışındaki günlük bakımı için küçük gelininden destek alıyor.

'O HASTALANDI BENİM KANATLARIM KIRILDI'


Zaman zaman gözyaşlarına da hakim olamayan Fuat dede, 85 yaşındaki eşiyle severek evlendiklerini ve çok mutlu günler geçirdiklerini söyledi.

Nazmiye ninenin kendisi ve ailesi için çok emek verdiğini dile getiren Özkan, eşinin kendisine sürekli destek olduğunu ve hiç ayrılmadıklarını ifade etti.Özkan, eşinin hastalığına çok üzüldüğünü vurgulayarak, "O hastalandı ya benim kanatlarım kırıldı. Önceleri çıkıp gider, geri dönemezdi. Peşine gezerdim, çünkü geri dönmeyi bilemezdi. Sonra çok unutkan oldu, daha sonra da yatağa düştü. Çok mutlu günler geçirdik. Ben onun ağır lafını tanımam. Onun için yanından kalkmam, elimden geldiği kadar hizmet ederim." dedi.

'BÖYLE OLSUN YANIMDA OLSUN'


Eşinin 7 senedir yatalak olduğunu ve konuşamadığını belirten Özkan, "Bazen dışarıdan gelir 'Nazmiye hanım, ne yapıyorsun' diye bağırırım. Gözlerini açar, bana cevap veremez ama öyle bakar. Yine de çok şükür böyle olsun da yanımda olsun. Ölse de buradan çıksa ev üzerime yıkılır." ifadesini kullandı.

Özkan, çocuklarının annelerini alıp bakmak istediğini kaydederek, şunları söyledi:

"Çocuklarım da bize çok destek veriyor. Allah hepsinden razı olsun ama veremem ki. Biz hiç ayrılmadık, çok güzel yaşadık ve 60 yıl arkadaşlık ettik. Ben onun elini hiç bırakmam. Onun yanından hiç ayrılmak istemiyorum. Çocuklarım bazen 'baba bir gece gel' diye yalvarıyor ama olmaz. Ben eşimden ayrılmam."

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika... MSB acı haberi duyurdu: 1 askerimiz şehit