Futbol topu sandı, 5 kilogram ağırlığında mantar çıktı

Kastamonu'nun Ağlı ilçesinde yaşayan Muharrem Köse, merada önce top sandığı cismi yakından inceleyince büyük bir mantar olduğunu gördü. Köse'nin alıp evine götürdüğü mantarın 5 kilogram ağırlığında ve 50 santimetre yarıçapında olduğu belirlendi.

05 Temmuz 2020, Pazar 10:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İlçeye bağlı Yeşilpınar köyünde yaşayan Muharrem Köse, merada mantar topladığı sırada futbol topuna benzeyen bir cisim gördü. Köse, yakından inceleyince futbol topuna benzettiği cismin mantar olduğunu anladı.

Köse, yaptığı açıklamada, mantar toplamak için gittiği merada büyük bir beyazlık gördüğünü söyledi. Gördüğü cismi önce top zannettiğini belirten Köse, "Sonra baktım, mantar. Nasıl bir mantar olduğunu anlamadım. Daha sonra yaptığım araştırmalarla, pos mantarı olduğunu öğrendim" dedi.

Daha önce böyle bir mantar görmediğini vurgulayan Köse, "Bu mantardan daha önce yemedik ama bazı bölgelerde yenildiğini duydum. Bir kilogram gelen mantarlar var ama bu kadar büyüğünü görmedim. İlk bulduğumda daha büyüktü. Doğal ortamından koparınca biraz küçüldü. Köyde duyan herkes merak ediyor" diye konuştu.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Acemi hırsızın güldüren o anları