Futbolcu Sala'nın eski sevgilisi: Futbol mafyası soruşturulsun!

Arjantinli futbolcu Emiliano Sala (28), Fransız Nantes kulübünden Galler’deki Cardiff City’ye 17 milyon euroya transfer olmuştu. Pazartesi akşamı Nantes’tan Cardiff’e gitmek için bindiği özel uçak, Manş Denizi üzerinde kaybolmuştu. İşte hâlâ kendisinden bir haber alınamayan futbolcunun geçen yıl ayrıldığı sevgilisinden şok açıklamalar...

24 Ocak 2019, Perşembe 08:18 Son Güncelleme:
A A

Yeni takımı Cardiff City için Galler'e giderken Manş Denizi üzerinde içinde olduğu uçak kaybolan ve günlerdir haber alınamayan Arjantinli futbolcu Emiliano Sala'nın uçaktan arkadaşına gönderdiği sesli mesajlar ortaya çıktı. Sala mesajda “Bu uçak her an parçalara ayrılacakmış gibi. Korkuyorum” diyordu.Yetkililer, Sala ve pilotun hayatta kalma şansları olmadığını açıkladı. Pilotun da daha önce Facebook’ta “İniş takımı sorunlu” yazdığı ortaya çıktı. Sala’nın neden güvenli bir yolla ülkeye getirilmediği tartışması büyüyor. Cardiff City’nin Türk asıllı başkanı Mehmet Dalman, “Uçak bizim değildi, biz Sala’ya Paris üzerinden tarifeli sefer için bilet önerdik. Kabul etmedi” dedi.

MAFYA İDDİASI

MAFYA İDDİASI

Sala’nın geçen yıl ayrıldığı model sevgilisi Berenice Schkair (27) “Bunun bir kaza olduğuna inanmıyorum. Futbol mafyası soruşturulsun” diyerek ortaya büyük bir iddia attı. 

Schkair, “Sala’nın ailesine saygısızlık etmemek için susuyorum. Ama birkaç gün içinde söylemem gerekenleri açıklayacağım” dedi.

Öte yandan Arjantin basını, Emiliano Sala'nın arkadaşlarına gönderdiği ses kaydını yayınladı. Kayıtlarda Sala'nın, "Selam millet, nasılsınız? Millet ben öldüm. Nantes'daydım ve burada işlerim vardı, işler asla bitmiyor. Asla bitmiyor. Asla. Düşecekmiş gibi görünen bir uçaktayım ve Cardiff'e gidiyorum, çılgınlık. Yarın başlamış olacağız, öğleden sonra yeni takımımdaki çocuklarla antrenmana başlayacağız. Bakalım neler olacak. Kardeşlerim sizler nasılsınız? İyi misiniz? 1.5 saat içinde benden haber alamazsanız, beni arayacak birini gönderecekler mi bilmiyorum çünkü beni bulamazlarsa biliyorsunuz. Baba, çok korkuyorum" dediği duyuluyor.

Sıradaki haber yükleniyor...