Garipoğlu çocuk mahkemesinde yargılanacak

Cem Garipoğlu hakkında hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi

20 Kasım 2009, Cuma 12:05
A A
Garipoğlu çocuk mahkemesinde yargılanacak

Etiler'de başı kesildikten sonra cesedi çöp konteynırına atılan Münevver Karabulut'u öldürmekle suçlanan Cem Garipoğlu hakkında hazırlanan iddianame 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

24 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Cem Garipoğlu hakkında hazırlanan iddianame önceki gün 1.Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunuldu. Cem Garipoğlu hakkında hazırlanan iddianameyi inceleyen 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi bu sabah iddianameyi kabul etti. Katil zanlısı Cem Garipoğlu hakkında Çocuk Mahkemeleri Savcısı Mustafa Öztürk tarafından hazırlanan 50 sayfalık iddianamede, katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası isteniyor. İddianamede tek şüpheli olarak yer alan Cem Garipoğlu'nun cinayeti tasarlayarak, kendini savunamayacak olan Münevver Karabulut'u canavarca bir hisle ve eziyet çektirerek öldürdüğü iddia ediliyor. İddianamede Cem Garipoğlu tek şüpheli olarak yer alırken, Nagihan Karabulut, Süreyya Karabulut ve İbrahim Enver Karabulut ise şikayetçi olarak yer alıyor.

CİNAYETLE İLGİLİ İKİ AYRI İDDİANAME

Münevver Karabulut'un ölümüyle ilgili iki ayrı iddianame hazırlandı. Cem Garipoğlu'nun cinayet işlediği zaman diliminde yaşının 18'den küçük olması nedeniyle iddianeme Çocuk Mahkemeleri Savcısı Mustafa Öztürk tarafından hazırlandı.

Münevver Karabulut Cinayetiyle ilgili olarak baba Mehmet Nida Garipoğlu'nun da aralarında bulunduğu toplam 6 kişi hakkında da ayrı bir iddianame hazırlandı. Mehmet Nida Garipoğlu hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor. İddianameyi kabul eden 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi duruşmanın nerede ve hangi mahkemede görülmesi gerektiği konusunda görüş almak için dosyayı 1.Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi duruşma savcısına gönderdi.

DİĞER İDDİANAME DÜN KABUL EDİLMİŞTİ

Baba Nida Garipoğlu'nun da aralarında bulunduğu 6 kişi hakkında hazırlanan iddianame de dün 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti. 7. Ağır ceza mahkemesi de cinayet suçunun Bahçeşehir'de işlendiğini gözönüne alarak yargılamada hangi mahkemenin yetkili olacağı konusunda karar vermek için mahkeme savcısına görüşünü sormuştu.

DAVALAR BİRLEŞİRSE 7 KİŞİ BİRLİKTE YARGILANACAK

Bu arada her iki davanın birleşmesi durumunda Cem Garipoğlu ve baba Nida Garipoğlu'nunda aralarında bulunduğu 7 kişi hep birlikte yargılanacak. Cem Garipoğlu ve baba Nida Garipoğlu'nun da aralarında bulunduğu her iki davanın birleşmesine Ağır Ceza Mahkemesi karar verecek.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.