Gaziantep 5 kişinin öldüğü kavgada kan donduran detaylar

Gaziantep'de iki aile arasındaki mal paylaşımı kavgasında 5 kişi hayatını kaybetmişti. Yaşanan olayla ilgili kan donduran ayrıntılar ortaya çıktı

11 Eylül 2015, Cuma 18:38
A A
Gaziantep 5 kişinin öldüğü kavgada kan donduran detaylar

Gaziantep'te akraba iki aile arasında boşanma ve mal paylaşımı nedeniyle çıkan kavgada hayatını kaybeden 5 kişi toprağa verilirken, kavganın dehşet dolu detayları ortaya çıktı. Kavgada hayatını kaybeden 17 yaşındaki Halil Baran Gülmez’in halası tarafından boğazı kesilerek öldürüldüğü ortaya çıktı. Halil Baran Gülmez’in bıçakla boğazını kesmeye çalışan halasına bunu yapmaması için yalvardığı iddia edildi.

ANLAŞAMADIKLARI İÇİN BOŞANDILAR

Edinilen bilgiye göre kavga, iki ailenin çocuklarının boşanması ve mal paylaşımı nedeniyle yaşandı. Yaklaşık 3 yıl önce Süleyman Akar'ın oğlu Bilal ile evlenen Bozan Polat'ın kızı Aynur Polat, anlaşamadıkları için boşandı. Boşanan çiftler arasında mal paylaşımı nedeniyle tartışma yaşandı. İddiaya göre, tartışmaya aileler de katılınca Bozan Polat ve beraberindekiler Mücahitler Mahallesi'nde bulunan hastaneye giderek acil servis önünde bekleyen şahıslarla kavga etti. Kavgada 5 kişi hayatını kaybetti.

Kavgada hayatlarını kaybeden Remzi Akar (49), Mahmut İnce (49), Ahmet Gülmez ve oğlu Halil Baran Gülmez'in (17) cenazeleri Gaziantep Adli Tıp Morgundan alınarak Yeşilkent Mezarlığında defnedildi. Cenazeye katılan yakınları gözyaşlarına boğulup fenalık geçirdi. Oğlu tarafından kavga esnasında kazara vurularak öldürüldüğü iddia edilen Bozan Polat'ın (53) cenazesi ise Asri Mezarlıkta kılınan cenaze namazının ardından aynı yerde toprağa verildi. Kavgada yaralanan Süleyman (58) ve Mustafa Akar'ın (39) kaldırıldığı hastanede tedavisinin devam ettiği belirtilirken, Süleyman Akar'ın hayatı tehlikesinin sürdüğü öğrenildi. Olayla ilgili Bozan Polat'ın eşi Fatma Polat (59), oğulları Sait (35) ve Serdar Polat (29) ile karşı aileden Salih (33), Abdullah (32), Mustafa (29) ve Muhittin Akar'ın (28) gözaltına alındığı ve emniyetteki sorguları devam ettiği belirtildi. Şüphelilerin araçlarında yapılan aramada ise 3 av tüfeği ve kesici alet ele geçirildi.

'BOĞAZINI KESMEMESİ İÇİN HALASINA YALVARMIŞ'

Öte yandan, boğazı kesilerek öldürülen 17 yaşındaki Halil Baran Gülmez'in ise Bozan Polat’ın eşi olan halası Fatma Polat tarafından öldürüldüğü ve boğazını kesmemesi için halasına yalvardığı iddia edildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...