Gaziantep'te 3 yıl önce kanseri yenen çocuk kazada hayatını kaybetti

Gaziantep’te 9 yıl boyunca kanser ile mücadele eden 12 yaşındaki Mehmet Yağcı, kanseri yendikten 3 yıl sonra kendisini okuldan evine götüren servis aracının altında kalarak, yaşamını yitirdi

14 Kasım 2017, Salı 16:08
A A
Gaziantep'te 3 yıl önce kanseri yenen çocuk kazada hayatını kaybetti
Gaziantep’tin Selahhattin Eyyübi Mahallesi 1. Caddesi’nde yaşayan Ali ve Fatma Yağcı çiftinin 12 yaşındaki çocukları Mehmet Yağcı’ya doğduktan 5 ay sonra böbrek kanseri teşhisi konuldu.

Yaklaşık 9 yıl mücadele ettiği hastalık nedeniyle böbreğinin biri ameliyat ile alınan Mehmet Yağcı, 3 yıl önce kanseri yenmeyi başardı.
 

OKUL SERVİSİ İLE GİTMEYE BAŞLADI


Yaşıtları gibi okula gitmek için uygulanan tüm tedavi uygulamalarına dikkat eden Mehmet Yağcı, kanseri yenmesinin ardından çok arzuladığı okula kavuştu. Şükriye Göğüş İlkokuluna kaydedilen Mehmet Yağcı, okul servisi ile okula gitmeye başladı. Çaşarılı bir şekilde eğitim ve öğretimini sürdüren Mehmet Yağcı, dün okul çıkışında E.D. idaresindeki 27 S 0900 plakalı servisten indi.

 

İNDİĞİ SERVİSİN ALTINDA KALDI


Evi okula yakın olmasına rağmen sağlığı nedeniyle servis ile okula gönderilmeye başlanan Mehmet Yağcı, dün okul çıkışında evinin önünde servisten indi. Bu esnada çantasını düşüren çocuk, çantasını almak için eğildiğinde ise içerisinden indiği servisin altında kaldı. Servis sürücüsü E.D., çocuğa çarptığını fark ederek hemen aracı durdurdu. Sürücü, aracın altından çıkardığı Mehmet Yağcı’yı servise alarak, Şehitkamil Devlet Hastanesi’ne götürdü. Mehmet Yağcı, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, yaşamını yitirdi.
 

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI


Mehmet Yağcı’nın cenazesi, otopsi yapılmak üzere Gaziantep Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. İşlemlerin tamamlanmasının ardından cenaze ailesine teslim edildi.Mehmet Yağcı, Bahattin Nakıboğlu Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlık’ta defnedildi.


Olayla ilgili soruşturma başlatılırken servis sürücüsü E.D.’nin gözaltına alındığı öğrenildi.
 
Sıradaki haber yükleniyor...