Geçmiş Gazete- Yıl 1988: Liseli Gülben Yeşilçamlı oldu

Bazı haberler günlerce konuşulsa da üzerinden yıllar geçince unutulup gidiyor. Geçmiş gazete haberleri ile magazin dünyasına bir bakalım. 03 Haziran 1988 Hürriyet... "Niyetim iyi bir manken ve fotomodel olabilmek” diyen Gülben Ergen film teklifini kabul etti.

09 Haziran 2020, Salı 11:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

1967 sinema 2. Güzeli seçildikten sonra, Yeşilçam’da şansını denemek niyetinde olmadığını söylüyordu sık sık … Niyetim iyi bir manken ve fotomodel olabilmek” diyen Gülben Ergen….


Bir yandan okula devam ediyor, bir yandan da vücut estetiğini geliştirmek amacıyla, haftada 3 gün ikişer saat olmak üzere aletli jimnastik çalışıyordu. Sinemayı aklının ucundan bile geçirmiyor, cazip film tekliflerini reddediyordu sürekli. Ancak ısrarla öylesine yoğundu ki , sonunda “Peki” deyip, kontrata imzayı bastı liseli, Gülben Ergen…


Geçtiğimiz günlerde başrolünü Kenan Kalav’la paylaşacağı ilk filmi için anlaşma yapan 16 yaşındaki Gülben Ergen, sinemada da iyi bir yere gelmek amacında olduğunu belirtiyor ve şunları söylüyor:

Okul dışında zaman buldukça çeşitli defilelerde mankenlik yapıyordum. Sonunda dayanamadım ve kabul ettim. Film teklifleri birbiri üstüne geliyordu ama nedense Yeşilçam’la tanışmayı aklımın ucundan bile geçirmiyordum. Sonunda dayanamadım ve kabul ettim. Şu an gözüm Yeşilçam’ın zirvesinde.

Gülben Ergen öncelikle derslerine önem verdiğini , notlarının hayli iyi olduğunu söylüyor ve sözlerini şöyle noktalıyor:

Okulumu seviyorum. Amacım, önümüzdeki sene okulumu başarıla bitirebilmek. Üniversiteye girmek istiyorum. Kazandığım takdirde, okulla mankenlik ve sinem oyunculuğu bir arada sürdürebilirim. Kazanamadığım takdirde de, sinema, mankenlik ve fotomodellik, benim tüm zamanımı alacak.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ödüllü dizinin uyarlaması için Aslı Enver’e teklif gitti