Gelin makyajı nasıl olmalı?

Bir insanın hayatındaki en önemli gün olan düğün gününde, kusursuz görünmek hem gelinin hem de damadın hakkı. Gelin makyajı söz konusu olduğunda, birçok model ve teknik karşımıza çıkabiliyor. Peki kusursuz bir gelin makyajı nasıl olmalı? Düğün gününüz yaklaştıysa ve hala makyajınıza karar veremediyseniz bu öneriler tam size göre...

25 Temmuz 2021, Pazar 15:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gelin makyajınızı yaptırırken, cilt renginize, gelinliğinizin renk tonuna ve ayrıntılarına da dikkat etmeniz gerekiyor. Gelinliğiniz sade bir gelinlikse, makyajınız da sade olmalı. Ancak ruj seçimini canlı renklerden yana yapabilirsiniz.

Gelin makyajının en önemli noktası olan renk tonları, çok koyu ya da çok soluk olmamalı.

Cildinize en uygun olan renk tonunu düğün gününüze kadar belirlemeniz gerekiyor. Yaz düğünlerinde genelde nude tonlar tercih edilebiliyor.

Kırmızı ruj kullanmak istiyorsanız, cilt alt tonunuza uygun bir kırmızı tonu seçmelisiniz.

Düğün günü yaklaşırken cilt tonunuzu canlandırmak için detoks yapmayı deneyebilirsiniz. Detoks yaparken kafeinli içecekler tüketmemelisiniz. Böylece cilt tonunuz sarı renk almaktan kurtulacaktır.

Makyaj yapılmadan 30 dakika kadar öncesinde iyi bir nemlendirici sürmeyi unutmayın.

Makyajınız yapılırken mutlaka ama mutlaka makyaj bazı kullanın. Böylece tüm gün boyunca yeni gibi duran bir makyaja sahip olacaksınız.

Makyaj yapılırken en önemli nokta ise ten makyajınızdan önce göz makyajını yaptırmanız. Böylece göz makyajınızın kalıntıları cildinize geçmeyecektir.

Düğün gününüz gelmeden önce makyajınızın provasını yapmalısınız. Bu sayede birçok makyaj çeşidini deneyebilir ve size en çok yakışanı seçebilirsiniz.

Makyaj ürünlerinde ise uzun süre kalıcılığı olan ve suya dayanaklı olanları tercih etmelisiniz. Eğer kuaförünüzde bu ürünler yoksa, kendiniz satın alıp kullanmasını isteyebilirsiniz.

Makyajınız bittiğinde ise sabitleyici sprey kullanın.

Takma kirpikler, gelin makyajının olmazsa olmazıdır. İyi bir ürün ve yapıştırıcı tercih etmeye özen gösterin. Düğünün ortasında kirpiklerinizin düşmesini istemezsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yazın giyebileceğiniz en iyi ve en kötü renkler