Geline 6 kilo altın, 205 bin lira nakit

Geline 6 kilo altın, 205 bin lira nakit

30 Eylül 2013, Pazartesi 10:12
A A

Van’da iki aşiret mensubu arasında yapılan düğünearalarında Irak ve İran’dan gelenlerin de yer aldığı 4 bin kişi katılırken,davetliler altın ve para takmak için adeta birbirleriyle yarıştı.

Van’da Merzikan aşiretine mensup iş adamı Rıfat Bayer’in kızı Nura ile Ertuş aşiretine mensup Ercan Ertaş’ın düğün törenine yurt dışından gelenlerin de yer aldığı 4 bin kişi katılımıyla gerçekleşti.

Kentteki bir düğün salonunda yapılan kına gecesindeki takı töreninde,gelin Nura Ertaş’ın kol ve boynunda yer kalmaması üzerine bilezikler bir bezaracılığı ile beline bağlandı.

Kınanın yakımının ardından İran’dan gelen davetliler şapka taktıklarıgelininin başında keserle şeker kırdı. Ardından, kendisine sunulan sepettekielmaları tek tek ısıran gelin, salondaki bekar kızlara kısmetleri açılsın diye attı.

Evinden alınan gelin konvoyla damadın yaşadığı Başkale ilçesinegötürüldü. İlçedeki düğüne bölgedeki birçok aşiretten yaklaşık 4 bin kişikatılırken, 20 koyunun kesildiği düğün yemeği sonrası gelin ve damada 205 binlira para ile 6 kilogram altın takıldı.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.