Gelinliğini çıkardı üniformasını giydi

Ankara Gölbaşı'nda eğitim uçuşlarının yapıldığı bölgede düşen S-70 Sikorsky tipi helikopterde şehit olan 4 askerden 29 yaşındaki Kara Pilot Üsteğmen Emre Acar, gözyaşları arasında toprağa verildi. Şehidin acılı eşi Fatma öğretmen törene, eşinin üniformasıyla katıldı

19 Aralık 2013, Perşembe 15:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ankara Gölbaşı'nda eğitim uçuşlarının yapıldığı bölgede düşen S-70 Sikorsky tipi helikopterde şehit olan 4 askerden 29 yaşındaki Kara Pilot Üsteğmen Emre Acar, Aydın Söke'de cenaze töreni ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şehidin acılı eşi Fatma Kıllı Acar ile ailesinin feryatları yürekleri dağladı. Fatma öğretmen törene, eşinin üniformasıyla katıldı.

Şehit Acar’ın cenazesi ilk olarak dün ’Helallik alınması’ için, Şırnak’ta 1994 yılında şehit olan Er Serkan Altınkaynak’ın adını taşıyan Kadınlardenizi Mahallesi Gerçek Sitesi önündeki caddeye getirildi. Helallik alındıktan sonra dualar okundu ve burada cenaze namazı kılındı. Devrelerinin omuzlarında cenaze aracına konan şehidin tabutu, daha sonra Söke Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Söke'deki ilk tören, hastanenin bahçesinde yapıldı. Buradaki törene, şehidin babası Mümin Acar, annesi Özcan Acar, kardeşi Duygu Acar, henüz 4 ay önce evlendiği Fatma Kıllı Acar, devre arkadaşları, askerler, siyasi parti temsilcileri, sağlık görevlileri ve çok sayıda Sökeli katıldı.

Söke Müftüsü Ahmet Yaya’nın dua okuyup helallik istemesi ardından, acılı aile, tabuta kapanıp uzun süre gözyaşı döktü. Şehidin cenazesi daha sonra dedesi Nazif Aktarmacı’nın evinin önüne getirildi, ardından da Kocacamii’ne götürüldü.

Şehidin öğretmen eşi Fatma Kıllı Acar, törene, eşine ait üniformayla katıldı. Acılı eş, yakınlarının desteğiyle ayakta durabildi.

Baygınlık geçiren anne Özcan Acar’a sağlık ekibi müdahale etti.

Camiden, askerlerin omuzlarında çıkartılan tabut daha sonra top arabasına kondu.

Şehit Kara Pilot Üsteğmen Emre Acar, gözyaşları arasında Söke Asri Mezarlık’taki şehitlikte toprağa verildi.

Emre Acar'dan geriye 4 ay önce düğününde çekilen bu fotoğraflar kaldı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ankara'da flamingoların dans şovu nefes kesti