Gelinlikte prenses modeli

Prenses gelinlikler, gelin adayları tarafından en çok tercih edilen modellerden biridir. En mutlu gününüzde seçtiğiniz gelinliğin sizi yansıtacağını unutmamalısınız ve modeli buna göre belirlemelisiniz.

11 Haziran 2018, Pazartesi 13:12
A A

Bir gelinliğin tüm siluetini belirleyen şey etek kesimidir. Kabarık prenses gelinlik modellerinde etek ön plandadır.

Daha sonra saç modeli, ayakkabı modeli, makyaj ve kullanılan aksesuarlar gelir. Görüntünüzün bir bütünlük taşıyabilmesi için tüm parçaların aynı stile sahip olması ve birbiri ile uyumlu olması gerekir.

PRENSES GELİNLİKLER NASIL SEÇİLMELİDİR?

PRENSES GELİNLİKLER NASIL SEÇİLMELİDİR?

Kabarık bir forma sahip olan balo tipi gelinlik olarak da bilinen prenses gelinlikler, belden itibaren hacim ve hareket kazanan, kabaran bir kesime sahiptir. Belden kabararak kalçayı ve basenleri ustaca gizleyen bu model, armut vücut tipi kadınlar için idealdir.

Bunun yanı sıra kum saati vücut tipine sahip kadınlar da tercih edebilir. Beli ön plana çıkaran bu modeller, zarafetin altını çizer.

Aslında tüm gelinlik modelleri, etek kesimlerine göre isimlendirilir.

Prenses kesim modeller de asıl önemli nokta eteğin başlangıç noktasıdır.

Tam bel hizasından kabaran etekler prenses gelinlikler için ideal bir formdur. İki kesim alternatifiniz vardır. Tam prenses yani bel hizasından kabaran modeller ve düşük bel yani eteğin bel ve kalça arasında kabaran modeller bulunur.

Boyunuz uzun ise seçeceğiniz gelinlik düşük bel olmalıdır.

Boyu kısa kadınlara prenses gelinlikler yerine A kesim gelinlikleri seçmelerini önerilir.

Prenses kesim gelinlikler maalesef kısa boylu kadınlarda uzun boylu kadınlarda olduğu kadar hoş durmuyor.

Bu modellerin etekleri çok kabarık olduğu için sizi olduğunuzdan daha kilolu ve basık gösterir.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.