Gençlerin ölüm oyunu

Gençlerin ölüm oyunu

Trenlerde seyahat eden gençler çok tehlikeli bir 'oyun' oynuyor

04 Temmuz 2010, Pazar 17:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Trenlerde seyahat eden gençler şu sıralar Rus ruletinden beter bir oyunun meraklısı oldu: "karşı istikametten gelen trene tekme atma oyunu."

O oyunu oynayan lise 2. sınıf öğrencisi bir genç denesini kaybedip iki trenin arasına düştü. Mucize eseri kazayı sıyrıklarla atlattı.

Bulunduğu yerde uzun bir süre sağlık ekiplerinin gelmesini bekleyen 16 yaşındaki Ümit Çürükoğlu bir taraftan da annesini telefonla arayıp ona en zor haberlerinden birini verdi. Bir taraftan annesini yatıştırmaya çalışan gence sağlık ekipleri tel örgüler ve ağaçlar nedeniyle yürüyerek yarım saat sonra ulaşabildi.

Edinilen bilgiye göre Sirkeci istikametine seyir halinde olan trenin açık bulunan kapısından sarkan Ümit Çürükoğlu, karşı yönden gelen trene ayağının çarpması sonucu dengesini kaybederek raylara düştü.

TRENDEKİLER İMDAT FRENİNİ ÇEKTİ

Mucize eseri iki tren hattının ortasına düşerek trenin altında kalmayan lise 2. sınıf öğrencisi Çürükoğlu'nun düştüğünü fark eden vatandaşlar, imdat frenini çekerek treni durdurdu. Ayak ve baş bölgesi ağırlıklı olmak üzere çeşitli yerlerinden yaralanan Çürükoğlu'na ilk müdahale vatandaşlar ve güvenlik görevlileri tarafından yapıldı. Rayların kenarında bulunan ağaçlık alana taşınan Çürükoğlu'na müdahale etmek isteyen sağlık ekipleri, tel örgüler ve ağaçlık alan nedeniyle yaklaşık 400 metre yürüyerek olay yerine ulaşabildi. Yaralı gence müdahale eden sağlık ekipleri ve polisler, ambulansı olay yerine yakın bir yere getirebilmek için yaklaşık yarım saat uğraştı.

ANNEYE VERİLEN "EN ZOR" HABER

Cep telefonundan arayan annesiyle konuşan ve merak etmemesi için defalarca iyi olduğunu belirten genç, polis ve sağlık ekipleri tarafından sürekli konuşturularak, bilinci açık tutulmaya çalıştı. Ataköy 1. Kısım'da bulunan bir spor tesisine yanaştırılan ambulansa polis ve sağlık ekipleri tarafından taşınan Çürükoğlu, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Olaydan hemen sonra çocuğun yanına gelerek müdahale eden bir güvenlik görevlisi 'Çocuklar arasında karşıdan gelen trene tekme atmak şeklinde bir oyun oynanıyor. Bu kazada aynı şekilde gerçekleşmiş. Karşıdan gelen trene tekme atmak isterken aşağıya yuvarlanmış. Trenin durduğunu görünce hemen buraya gelerek müdahale ettik' şeklinde konuştu. Hastanede tedavi altına alınan Çürükoğlu'nun hayati tehlikesinin olmadığı vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar bulunduğu öğrenildi. Yerde yatan gence müdahale sırasında olay yerinden geçen trenlerden sarkan vatandaşlar polis ekipleri tarafından uyarıldı.

Bulut MÜLHİM, İstanbul DHA 

 
 

2

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hande Çinkitaş cinayetinde baba ve üvey anne tahliye edildi