Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar tekrar ifade verecek

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin 7 aydır aralıksız süren soruşturmalarda ulaşılan yeni delil ve bilgiler ışığında, daha önce ifadesi alınan bazı kişilerin yeniden ifadesine başvuruluyor. Bu kapsamda, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar gelecek hafta tanık sıfatıyla bir kez daha ifade verecek

18 Şubat 2017, Cumartesi 14:47
A A
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma için, Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar’a TSK içindeki cuntacı askerlerin böyle bir kalkışmaya hazırlandıkları yönünde duyum alıp almadığı ve ordu içinde 'FETÖ’cü askerlerle ilgili daha önce işlem yapılıp yapılmadığının sorulacağı belirtildi.

Hulusi Akar, 16 Temmuz’da verdiği ifadede 15 Temmuz akşamı Genelkurmay 2. Başkanı Org.Yaşar Güler’in makamına geldiğini anlatmış, “Bana MİT’ten gelen bilgi ile Kara Havacılık Okulu’ndan 3 helikopterin görevlendirmesiyle bir faaliyet icra edileceğini iletti. Bunun üzerine derhal tedbirleri almaya başladık” demişti.
 

ONLAR DA İKİNCİ VEZ İFDE VERDİHulusi Akar’ın emir subayı Levent Türkkan’ın “Abi” dediği tutuklu şüpheli Muhammet Uslu ile olay gecesi, Genelkurmay Başkanı'nı derdest eden ekibin başında bulunduğu belirtilen eski Tümgeneral Mehmet Dişli’nin de ikinci kez ifadeleri alındı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.