Genelkurmay: Operasyonlar sonuna kadar sürecek

Genelkurmay: Operasyonlar sonuna kadar sürecek

11 Eylül 2009, Cuma 14:23
A A

Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreteri Tümgeneral Ferit Güler, teröristlere yönelik yapılan operasyonlara ilişkin, "Son terörist etkisiz hale getirilene kadar operasyonlar devam edecek" dedi.
Genelkurmay karargahında Hasan Tahsin Bilgi Merkezi’nde yapılan haftalık basın toplantısında konuşan Genel Sekreter Tümgeneral Güler, DTP’li bazı yöneticilerin operasyonlara ilişkin değerlendirmeleri ve 3 günde 11 askerin şehit edilmesine yönelik bir soruya cevap verdi. Tümgeneral Güler, Siirt’in Eruh ilçesinde meydana gelen çatışma sonrasında bölücü terör örgütüne ait telsizlerin dinlenilmesinden elde edilen bilgilere göre, bu çatışmada teröristlerin çok sayıda ölü ve yaralıları olduğunun anlaşıldığını ifade etti.
Askeri Savcılık tarafından sahte olduğu belirtilen ve bir gazetede yayınlanan İrtica ile mücadele belgesine ilişkinde açıklama yapan Tümgeneral Gürel, konuyla ilgili bir gazeteci hakkında İstanbul Kadıköy’de dava açıldığını açıkladı.
Toplantıda, ayrıca Tümgeneral Gürel, son bir kaç günde TSK’nın 274 selzedeyi kurtardığı da kaydedildi.

ANKA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.