Geride asker yazması kaldı

Eskişehir'de 10 gün sonra askere gidecek olan Emre Hasözlü aşırı hız yüzünden otomobil Porsuk Çayı'na uçtu

23 Kasım 2009, Pazartesi 05:00
A A
Geride asker yazması kaldı

HALAY ÇEKTİLER

Eskişehir’de 10 gün sonra askere gitmeye hazırlanan Emre Hasözlü (20) için ailesi ve yakınları önceki gece asker eğlencesi yaptı. Yenildi, içildi, halaylar çekildi, kınalar yakıldı. Annesi, askere giden gençlere gelenek gereği verilen al yazmayı Emre’nin boynuna taktı. Eğlence bitince Emre Hasözlü ve 22 gün önce evlenen can dostu Ersin Yontunç (22) otomobille dolaşmaya çıktı. Asker yazması, otomobile bağlanmıştı.

KAZA SABAH FARK EDİLDİ

Dün sabah Karacaşehir köyü girişindeki köprü altından geçenler, Porsuk Çayı içinde bir otomobilin ters halde olduğunu görünce polis ve itfaiye çağırdı. İtfaiye halat bağlayıp çevirdikleri otomobilde iki gencin cesedini buldu. Sürücü koltuğunda Ersin yanında Emre vardı. Gençlerin acı haberi alan aileleri olay yerinde sinir krizi geçirdi. Otomobilin üzerindeki asker yazması ise yürekleri yaktı. Gençlerin alkollü oldukları için kaza yaptığı sanılıyor.

Emrah YAŞAR/AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.