Gezgin Robot için Rusya ile ESA ortaklığı!

Gezgin Robot için Rusya ile ESA ortaklığı!

4 yıl sonra Mars'a gönderilmesi planlanan gezgin robot için Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ile Rusya arasında ortaklık anlaşması imzalandı

02 Kasım 2015, Pazartesi 09:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Mars’a gitmek için Rusya ile beraber hareket edecek. Kızıl Gezegen’e dört yıl sonra gönderilecek bir gezgin robot yaşam izlerini araştıracak.

Dört yıl sonra Kızıl Gezegen’e gönderilecek olan gezgin robot, ESA ile Rusya’nın ortaklığında gerçekleşecek. Avrupa Uzay Ajansı, Kızıl Gezegen’e yaşam izlerini araştırması için gönderilen gezgin robot’u Rusya ile beraber yönetecekler.

ExoMars adı verilen görev için ESA tüm çalışmalarına devam ediyor. Paris’te toplanan uzmanlar insansız Mars görevi için muhtemel iniş noktalarını dikkatlice gözden geçirdiler. Yapılan toplantıda Kuzey yarım küredeki Oxia Planum adı verilen bölgenin altı çizildi. Gezgin robot’un iniş yeri hünez kesinliğe kavuşmadı.

 

 

ARAŞTIRMALAR 2012’DE BAŞLADI!

İniş yerinin robotu taşıyan roketin fırlatılmasından 6 ay önce netlik kazanabileceği söyleniyor. NASA’ya ait gezgin robot ‘Curiosity’ 2012 yılından bu yana Kızıl Gezegen’in yüzeyinde araştırmalar yapıyor.

AVRUPA – RUSYA İŞBİRLİĞİ

ESA ve Ruskosmos, Ay üzerinde birlikte su aramayı planlıyorlar. Luna-27 isimli proje 2020 yılında başlayacak. İlk aşamada ise bir uzay aracı Ay’ın güney kutbuna iniş yapacak. İniş bölgesinde kalıcı bir insanlı üs kurulması planlanıyor.

 

Ölünce biten oyun: One Life!

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İzledikçe gaza geleceksiniz: Borsa ve para konulu 10 film