Girişimci kadınlar hayallerine sahip çıkıyor

Girişimci kadınlar hayallerine sahip çıkıyor

Girişimci Kadınlar Grubu, İstanbul’da yaşayan girişimci kadınları buluşmaya ve hep birlikte hayallerine sahip çıkmaya davet ediyor. 18 Şubat’ta İstanbul Maltepe Prof.Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezinde 450 kişilik büyük salonda birbirinden değerli konuşmacılar ile Girişimci Kadınlar bir araya geliyor...

05 Şubat 2019, Salı 14:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

“İkinci ailem" dediği Girişimci Kadınlar Grubu’nun kurucusu olan Ülkü Hür, başarıya giden yolda aradığı desteği bulamayan kadınların el ele verip hep beraber güçlenmelerini ve hayallerini gerçekleştirmelerini amaçlıyor. 

“Kadın gücünün doğru kullanıldığında nasıl bir enerjiye dönüştüğünü yaşayarak görüyoruz” diyen Hür, “Her bir katılımcının hikayesini dinliyorum. Daha sonra yaptıkları ürünleri ve verdikleri hizmetleri daha çok kitleye ulaştırmak adına sosyal medyada isimlerini duyurarak, destek veriyorum. Gruptakilerin birçoğu farklı sektörlerde çalışmış, istifa edip kendi içindeki özgür ruhla üretmeye başlayan kadınlar” olarak ifade ediyor.

2017’den beri 8 kentte 920 kadına ulaşan Hür’ün hedefi Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki kadınlara da ulaşarak bu sayıyı daha da arttırmak.

Kendi içinde sadece gönüllülük esasına dayanarak organik bir büyüme kaydeden Girişimci Kadınlar, sosyal sorumluluk kampanyaları için projeler üretiyor. Ayrıca grup içinde ‘eğitim’e dayalı toplantılar organize ediliyor. 

18 Şubat’ta bir ilki gerçekleştirecek olan Girişimci Kadınlar Grubu, birbirinden değerli konuşmacıların katılacağı bilgi içerikli toplantılarını İstanbul'da yaşayan tüm kadınların katılımına açıyor. 

Girişimci Kadınlar Grubu’nun kurucusu Ülkü Hür, İstanbul’da yaşayan kadınlara “Siz hayallerinizi yanınızda getirin, biz her zaman yanınızda oluruz; yeter ki kendinize inanın!” çağrısı yapıyor.

 18 Şubat’ta Prof.Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek toplantının detayları...

  

10:00 Program başlama saati & Toplu fotoğraf çekimi

10:30 Ülkü Hür

Program Açılış Konuşması 

11:00 Canan Döner 

Türkan Saylan Kültür Merkezi Başkanı 

11:30 Uzm.Dr.Kerem Dündar

Nöro Sağlık Beyin Eğitimleri Araştırmaları ve Merkezi Kurucusu

Konuşma Konusu

''Girişimci Kadın Beyni'' 

14:00 Ali Asgar Serin

Bağımsız Denetçi- SMMM

EA-YMM Vergi-Finans-Yönetim Danışmanlığı

 Konuşma Konusu

“Kadın Girişimçiler İçin Mali Mevzuat ve Destekler”

Genç girişimcilerin yararlanabileceği

KOSGEB ve benzer destekler ile internet

(e-ticaret) ile ilgili mali yükümlülükler nelerdir?

17:00 Program Kapanış

Yer: Maltepe Prof.Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezi

Tarih: 18 Şubat 208 10.00 – 17.00 


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sevgilimin hayatında başka biri mi var? (29 Ocak 2020)