Gizlice işkence kliniğine girdi! Tüyleri diken diken eden fotoğraflar

Lezbiyen fotoğrafçı, Ekvador’un işkence kliniklerinde eşcinsellere yapılan eziyetleri görüntülemek için gizlice içeri sızdı!

31 Mayıs 2017, Çarşamba 11:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

31 yaşındaki fotoğrafçı Paola Peredes eşcinselliği yüzünden cezalandırılan kadın ve erkekleri görüntülemek için gizlice kliniğe girdi.

Bir fotoğrafçı, Ekvador’da eşcinselleri ‘tedavi’ ettiklerini söyleyen bir klinikte, şoke eden gerçekleri görüntüledi.

31 yaşındaki Paula Peredes, klinikte yemek vermemek, ibadete zorlamak ve hatta ‘iyileştirici’ tecavüz gibi sayısız korkunç işkenceye şahit oldu.

Sadece Ekvador’da değil, Güney Amerika, Avrupa ve ötesinde de birçok klinikte tedavi adı altında bunun gibi işkenceler uygulanıyor. 

Lezbiyen bir fotoğrafçı olan Peredes, kliniği 2013 yılında bir arkadaşından öğrenmişti. Cinsel eğilimini daha çok keşfettikçe, kendini bu kliniğe gidip bir fotoğraf dizisi yaratmak mecburiyetinde hissetti.

Huck Magazine’e verdiği röportajda ‘O kliniklerden birine gidip kendimi oraya kapatabilme düşüncesi yıllarca beynimi oyaladı’ diyen fotoğrafçı ‘Sanırım derinlerde, burasıyla ilgili bir şeyler yapmam gerektiğini biliyordum’ şeklinde konuştu.    

Peredes kliniklerden birini ziyaret etmeden önce önce birkaç ay boyunca araştırma yaptığını ve eski hastalarla yaşadıkları deneyimler hakkında röportajlar gerçekleştirdiğini söyledi.

Peredes bir kliniğe gitmek için ailesinden yardım aldı. Gerçekte kızlarının cinsel kimliğini kabul etseler de, buna karşıymış gibi davranıp kliniğin ‘müşterisi’ rolünü üstlendiler. Peredes onların eşliğinde kliniği gezerken gömleğinin içine mikrofon yerleştirdi.

Peredes, ona zarar gelmeyeceğini bildiği halde bu ziyaretin zor olduğunu söyledi ve ‘Dürüst olmak gerekirse çok korktum, devamlı terliyor ve titriyordum’ diye ekledi. 

Fotoğrafları çekmek de bir o kadar yorucuydu. Peredes, zorlayıcı fotoğrafların öznesi olarak arkadaşlarını ve eski hastaları kullanmak yerine kendini olayların merkezine koydu ve bu görevi üstlendi. Gözyaşı dolu çekimin sonucu olarak üretilen fotoğraflarda, klinik hastalarının; tuvalet fırçalama, dayak yeme, iğrenç yemekler tüketme ve dini temelli ceza uygulamalarına maruz kalma gibi şiddet dolu bir günü tasvir edildi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Müzik zevki, zeka seviyesini yansıtıyor: Rap sevenlere kötü haber