Göğüs ve dekolte sivilcelerinin 5 nedeni ve 5 çözümü

Mayısa girdik, yaz geliyor. Artık daha dekolteli bluzların, teni biraz daha gösteren elbiselerin zamanı geldi. Ama bizi o çiçekli cıvıl cıvıl kıyafetlerden alıkoyan bazı detaylar var. Göğüs ve dekolte bölgesindeki sivilceler gibi. Göğüs bölgesindeki sivilceler kışın çok canımızı sıkmasa da yaz gelirken tek başına bir stres kaynağına dönüşüyorlar. Göğüs sivilcelerinin hormonal nedenleri olsa da hayatımızda değiştirebileceğimiz ufak detaylarla onlardan kurtulmak mümkün. İşte göğüs ve dekolte sivilcelerinin 5 nedeni ve 5 çözümü!

02 Mayıs 2020, Cumartesi 18:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Göğüs ve dekolte sivilcelerinin 5 nedeni

Göğüs ve dekolte sivilcelerinin 5 nedeni

Hormonlar: Yüzdeki akne oluşumunun en büyük sebebi olan hormonlar vücut sivilceleri için de en önemli etkenlerden. Zararlı maddeler içeren ve vücut dengesiyle oynayabilecek paketli ürünler yememek, şekerden uzak durmak ve en önemlisi doktorunuzdan bir randevu almak akneye karşı mücadelede yapmanız gerekenlerden.

Ter: Vücutta salgılanan ve ciltte kalan ter akne oluşumuna sebep olabilir. Egzersiz sonrası hemen duş almak, %100 koton ürünler tercih etmek ve dekolte peeling ürünleri kullanarak tıkanan gözenekleri açmak oldukça önemli.

Yanlış ürünler: Çamaşırlarınızda kullandığınız yumuşatıcı, yağ bazlı vücut mistleri, ağır nemlendiriciler, yoğun parfümlü ürünler gibi cildi irrite edibilecek formüller, cildin tepkisini sivilceyle göstermesine sebep olabilir.

Stres: Stresin sebep olmadığı bir şey var mı bilmiyoruz? Vücut dengesini bozan, hormonlara, uyku düzeninize ve günlük alışkanlıklarınıza negatif etkileri bulunan stresi hafifletmek için meditasyona ve yogaya yönelebilirsiniz.

Saç: Saçınızın doğal yağı, gün boyu saç tellerinde biriken kir ve saçınızında kullandığınız her ürünün vücudunuza da değmesi akneye sebep olabilir. Şampuan ve saç kreminizi vücuda değdirmeden uygulamak ve durulamak, sık sık duş almak ve saçlarınızda kullandığınız ürünlerin içeriklerine dikkat etmek etkili birer yöntem olabilir.


Göğüs ve dekolte sivilcelerinden kurtulmak için 5 ipucu

Göğüs ve dekolte sivilcelerinden kurtulmak için 5 ipucu

Kese/Kuru Fırça

Tıkanan gözenekleri açmak, cildi ölü tabakadan arındırmak ve kan dolaşımını hızlandırmak aknelerden kurtulmak için en önemli adımlardan.

Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağının cilde uygulanması şişliğin ve kızarıklığın azaltılmasına yardımcı olabilir. Çay ağacı yağı, doğal bir anti bakteriyel ve antienflamatuardır, yani akneye neden olan bakterileri P. acnes’i öldürebilir. Çay ağacı yağının antienflamatuar özellikleri, sivilcelerin şişmesini ve kızarıklığını da azaltabileceği anlamına gelir .

Çay ağacı yağı nasıl kullanılır?

Çay ağacı özü kremleri, jelleri veya esansiyel yağlarını akneye uygulayabilirsiniz. Eğer esansiyel yağlar kullanılıyorsa, her zaman önce bunları zeytinyağında seyreltmelisiniz.

Jojoba yağı

Jojoba yağı

Jojoba yağı, jojoba çalı tohumlarından elde edilen doğal, balmumu bir maddedir. Jojoba yağındaki mumlu maddeler, hasar görmüş cildin onarılmasına yardımcı olabilir, bu da sivilce lezyonları dahil olmak üzere yara iyileşmesini hızlandırabilir. Jojoba yağındaki bileşiklerin bazıları cilt iltihabını azaltmaya yardımcı olabilir, bu da sivilce, beyaz başlı sivilceler ve diğer iltihaplı lezyonların çevresinde kızarıklığı ve şişliği azaltabileceği anlamına gelir

Jojoba yağı nasıl kullanılır?

Jojoba esansiyel yağını bir jel, krem ​​veya kil yüz maskesi ile karıştırılıp akneye uygulamayı deneyin. Aksi takdirde, bir pamuklu ped üzerine birkaç damla jojoba yağı damlatın ve bunu hafifçe sivilce yaralarının üzerine sürün.

Göğüs ve dekolte sivilcelerinden kurtulmak için ufak ipuçları

Göğüs ve dekolte sivilcelerinden kurtulmak için ufak ipuçları

  • Özellikle egzersiz yaptıktan sonra veya aşırı terlenen bir iş yaptıktan sonra duş almak.
  • Şeker içeriği bakımından yüksek gıdalardan kaçınmak.
  • Göğüs gibi bölgelere makyaj, parfüm veya losyon uygulamaktan kaçınmak.
  • Çalışırken ve sıcak aylarda gevşek kıyafetler giymek.
  • Boya ve parfüm içeren çamaşır deterjanları kullanmamak.

Vitamin alın

Vitamin alın

Tabii ki vitaminlerin besinlerden almak en iyisidir. Ancak diyetinizi değiştirmek istemiyorsanız, ek vitaminler kullanabilirsiniz. Vitamin, içindeki çinko, cilt iltihabını azaltırken, E vitamini cildinizi iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Elma sirkesi

Elma sirkesi

Elma sirkesi sırttaki sivilce tedavisi için adeta bir ilaçtır. Çünkü elma sirkesinde asit ve malik asit vardır. Elma sirkesi, cildin peeling işlemine de yardımcı olur, antibakteriyel ve antiseptik özellikleri ile hem cildin gençleşmesine hem de tahriş olmuş bölgelerin iyileşmesine yardımcı olur. Belli bir oranda elma sirkesi ve suyu karıştırın. Sırttaki sivilcelerin üzerine uygulayın. 20 dakika sonra ister duş alın, ister bölgeyi ılık su ile yıkayın.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yüz masajı nedir? 6 kolay adımda yüz masajı