Gökyüzü kırmızıya boyandı

Gökyüzü kırmızıya boyandı

Avustralya'nın güneydoğusunda aylardır etkili olan yangınlar nedeniyle binlerce kişi alevlerden kaçarak, sahillere sığındı. Öte yandan Yeni Güney Galler eyaletinin Corbargo kasabasında iki kişinin daha cesedine ulaşmasıyla yangınlar nedeniyle ölenlerin sayısı 12'ye yükseldi. Bugün gökyüzünün kırmızı boyanması, bölgede korkuyu körükledi.

31 Aralık 2019, Salı 16:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Avustralya'nın Victoria eyaletine bağlı sahil kasabası Mallacoota'da etkili olan yangının yerleşim yerlerine yaklaşmasıyla 4 bin civarında kişi sahil, rıhtım ve teknelere sığındı. Victoria eyaleti Başbakanı Daniel Andrews, bölgede mahsur kalan kişileri deniz yoluyla tahliye etme planları olduğunu ve yangınlara bağlı olarak kara yoluyla erişim sağlanamayan kişilere deniz yoluyla ulaşılabileceğini belirtti. Bugün dumanların güneş ışığını kapatarak gökyüzünün kırmızı boyaması, özellikle turistlerin daha çok paniklemesine yol açtı.

Bölgede dört kişiden haber alınamadığını bildiren Andrews, "Nerede olduklarını doğrulayamıyoruz." dedi. BBC'nin haberine göre, yetkililerin, Yeni Güney Galler eyaletinin Corbargo kasabasında iki kişinin daha cesedine ulaşmasıyla yangınlar nedeniyle ölenlerin sayısı 12'ye yükseldi. Yaşamını yitirenlerden üçünün gönüllü itfaiyeci olduğu belirtildi. Yeni Güney Galler'deki yangınlar nedeniyle yaklaşık 5 milyon hektarlık alan kül olmuş ve 1000'den fazla ev yok olmuştu.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Oxford Üniversitesi'nin corona virüs aşısında hayal kırıklığı