Golü görüntüleyen kaleciye kırmızı kart

Bir kaleci aynı zamanda spor muhabiri olursa, haber refleksi, kırmızı kartı beraberinde getirir...

20 Kasım 2009, Cuma 12:09
A A

Trabzon 1. Amatör Küme takımlarından Akoluk Beldespor'un yedek kalecisi olan ve aynı zamanda yerel bir gazetede spor muhabirliği yapan İsmail Düzgün, yedek kulübesinde takım arkadaşlarının gol sevincini fotoğraflayınca hakem tarafından sarı kartla cezalandırıldı. Düzgün karara itiraz edince de ikinci sarı karttan yediği kırmızı kartla oyun dışına gönderildi.

YEREL GAZETE MUHABİRİ

Olay Trabzon 1. Amatör Küme Mavi Grup'ta dün öğle saatlerinde Akoluk Beldespor ile Bahçekcikspor arasında Yavuz Selim Sahası'nda oynanan karşılaşmada yaşandı. Akoluk Beldespor'un yedek kalecisi olan ve aynı zamanda Trabzon'da yerel bir gazetede spor muhabirliği görevini yürüten 20 yaşındaki İsmail Düzgün, fotoğraf makinesini yanına alarak yedek kulübesinde oturmaya başladı. 

Hem gazetecilik, hem de yedek kalecilik görevini aynı anda yapan İsmail, karşılaşmanın 24. dakikasında ise takım arkadaşı Savaş'ın attığı gol sonrası yaşadığı sevinci yedek kulübesinden fotoğrafladı. Bu olaydan yaklaşık 9 dakika sonra hakem Bülent Birincioğlu kulübeye giderek İsmail Düzgün'e sarı kart gösterdi. Yedek kulübesinde ikinci işi olan gazeteciliği yaptığı için sarı kart gören İsmail itiraz edince hakem tarafından ikinci sarı kartla oyun dışına gönderildi. Karşılaşma da 1 - 1'lik eşitlikle sona erdi.

SUÇ OLDUĞUNU BİLMİYORDU

Gazetedeki yıldız tablosunda hakem Bülent Birincioğlu ve bir yardımcısına, '?' soru işareti yani 0 yıldız veren genç gazeteci İsmail, yedek kulübesinde fotoğraf çekmenin suç olduğunu bilmediğini belirterek, "Eğer suçsa ilk çektiğim anda gelip bana ceza kesmeliydi. Aradan 9 dakika geçtikten sonra bana sarı kart verdi. Buna bir anlam veremiyorum. İtiraz edince de beni ikinci sarı karttan kırmızı kart göstererek oyun dışına gönderdi. Gerçekten çok şaşkınım" diye konuştu.

YUNUS EMRE SEL - TRABZON / DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.