Google'dan Windows XP atağı!

Google, Windows XP'nin artık resmi destek alamayacak olmasını kendi lehine çevirmeye kararlı!

13 Nisan 2014, Pazar 15:00
A A

Microsoft ile Google arasında rekabet, konu Chromebook olduğu zaman farklı bir boyuta taşınıyor. Hemen her platformda Chromebook'a yol vermemek için çalşan Microsoft, zaman içerisinden birçok farklı reklam ya da tanıtımda, Chromebook'un bir laptop olmadığının altını çizme gereği hissetmişti.

Ve şimdi sıra, Google'a gelmiş gibi gözüküyor... Windows XP desteğinin sona ermesinin ardından Google, Microsoft'un müşterilerini kendi tarafına çekmek için özel seçenekler sunmaya başladı. Özellikle iş dünyasını Chromebook'lara çekmeyi kafasına koyan internet devi, Windows XP sonrası dönem için var gücüyle çalışıyor.

Google aynı zamanda kendi blog'unda paylaştığı mesajın içerisine, Windows XP'nin 2000'lerin trendi olduğunu belirten bir açıklamada da bulundu. "İşyerinizin, besleyip büyüttüğünüz sanal hayvanlar gibi ya da şalvar pantolonlar gibi silinip gitmesine izin vermeyin. Zaman, hepimizin hem fikir olduğu gibi, değişim zamanı!"

Resimlerle: Google Chrome OS : Cloud işletim sistemi

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.