Google'ın Harita Düzenleme İşlevi Kapandı!

Geçen zamanlarda Google Maps üzerinde ortaya çıkan bir görüntü teknoloji dünyasının gündemine oturmuştu.

13 Mayıs 2015, Çarşamba 13:37
A A
Google'ın Harita Düzenleme İşlevi Kapandı!

Birçoğunuzun da hatırlayacağı gibi Google Maps üzerinde Pakistan civarlarında bir koordinatta yer alan Apple logosuna idrarını yapan Android simgesi görünüyordu.

Durumun fark edilmesinden hemen sonra Google yetkilileri gerekli müdahalelerde bulunarak söz konusu görseli oradan kaldırıp Apple’dan özür dilemişti.

Görünen o ki bu özür yeterli gelmemiş ve sistem geçici olarak kapatılmış durumda. Map Maker ile yapılan bu tarz durumların önüne geçmekte zorlanan ekibin en büyük şikâyeti ise son zamanlarda bu durumun oldukça artması.

Hal böyle olunca da yetkililer durum kontrol altına alınana kadar Map Maker sistemini kapalı tutma kararı aldı. Konu ile ilgili açıklama yapan Pavithra Kanakarajan ise: “Düzenleme sistemini bu şekilde kötüye kullanan spamları önlemek adına bu kararı almış bulunuyoruz ve sistemi bu yüzden şu an için durdurmuş bulunmaktayız” dedi.

Google; geçen günlerde Google Maps üzerinde yaşanan ilginç olaydan sonra radikal bir karar alarak harita düzenleme sistemi olan Map Maker’ı kapattı.

 

Whatsapp’a Rakip Geliyor!

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.