Görünmeyen bir gariplik var

Bir güzellik kraliçesi olmak için güzel bir duruşa ve iyi bir görünüşe sahip olmak gerekir ama saça gerek olmadığını yeni Delaware güzeli Kayla Martell kanıtladı

12 Ocak 2011, Çarşamba 08:07
A A
Görünmeyen bir gariplik var

Milford şehrinden Kayla Martell, halk arasında saçkıran olarak da bilinen "alopecia areata" hastalığı sebebiyle 10 yaşında saçlarını kaybetti.

Yarışmaya bir perukla katıldı ve kazandı. 21 yaşındaki genç kız yarışmadan hemen sonra peruğunu çıkartıp kamera karşısında geçti ve eskiden saçları olmadığı için çok üzüldüğünü ve dışarıya bile çıkamadığını bu duruma alışabilmek için yıllarca uğraştığını söyledi.

Yarışmaya daha önce de katıldığı ancak seçilemeyince hayal kırıklığına uğradığını belirten Martell, "Tüm ümitlerimi kaybetmişken, alopecia areata hastası beş yaşındaki Liliana Martell ile tanıştım. Küçük kız bana cesaret verdi ve beni yarışmaya tekrar katılmaya ikna etti" şeklinde konuştu. Küçük Liliana'ya minnettar olduğunu belirten Kayla Martell'in hedefi Amerika güzeli seçilerek bu hastalığı çeken diğer insanlara da ilham vermek.

MİLLİYET

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.