'Görüşelim' vahşeti

Cinayet günü Münevver'le 8 kez mesajlaşan teğmenin, yeni geldiği İstanbul'da genç kıza “Görüşelim” mesajı attığı, kıskançlık krizine giren Cem'in ise Münevver'i öldürdüğü sanılıyor

29 Ağustos 2009, Cumartesi 09:46
A A

OKULDAYKEN MESAJLAŞTI

Cinayet dosyasındaki bilgiye göre, Münevver Karabulut, cinayetin işlendiği 3 Mart günü öğrenim gördüğü Şişli Bingül Erdem Lisesi’ndeyken 11.26 ile 11.47 arasında bir kişi ile mesajlaştı. Münevver ile bu kişi, birbirlerine 4’er mesaj gönderdi. Münevver, saat 14.10’da okuldan çıktı. Sevgilisi Cem Garipoğlu ile buluştu. Cem Garipoğlu’nun ailesiyle oturduğu Bahçeşehir’deki villaya gittiler. Saat 20.30’da da Münevver’in kesik başı ve vücudu Etiler’de çöp konteynerinde bulundu.

AİLE TEĞMENİ TANIYOR

Araştırma sonucu, Münevver’in mesajlaştığı telefonun Ankara Beytepe’deki Jandarma Okullar Komutanlığı’nda görevli Teğmen C.Y.C.’ye ait olduğu belirlendi. Münevver’in babası Süreyya Karabulut dün, “Bu genç teğmen, kızımın Ayvalık Sarımsaklı’daki yazlıktan arkadaşı. Biz, konuştuklarını ve tanıştıklarını biliyorduk. Teğmeni ailece tanıyoruz. Cem Garipoğlu’nun kızımla teğmenin mesajlarını okuduktan sonra kıskançlık sonucu kızımı öldürüp öldürmediğini bilmiyoruz. Bu mesajlar zaten dosyada vardı” dedi. '

SONRA GÖRÜŞÜRÜZ O ZAMAN'

Teğmen C.Y.C.’nin olayla ilgili olarak soruşturma yapan polislere, “3 günlüğüne İstanbul Ümraniye’de oturan annemlere gitmiştim. Münevver’e arkadaşça görüşmek istediğimi belirten bir mesaj gönderdim. Ancak Münevver bana, bir birlikteliği olduğunu ima eder şekilde ‘Müsait değilim’ diye cevap gönderdi. Ben de ona ‘Sonra görüşürüz o zaman’ diye yanıt yolladım ve görüşme konusunda ısrarcı olmadım” dediği öğrenildi. Teğmen ile 2008 yazında tanışan Münevver, Cem’le 2008 Ocak’ta sevgili olmuştu.

POLİSLERİN ORTAK GÖRÜŞÜ

Deneyimli polislerin görüşüne göre, sevgilisinin telefonunu karıştıran Cem, teğmenin gönderdiği ‘Görüşelim mi?’ mesajına, Münevver’in ‘Müsait değilim’ diye cevap vermesine kızdı. Sevgilisinin başka bir erkekle ilişkisi olduğunu düşünen Cem öfkelenerek Münevver’i önce dövdü, sonra da bıçakla öldürdü. Sonra paniğe kapıldı. Cesetten kurtulmak için de başını kesti. Başını gitar kutusuna, vücudunu valize koyup Etiler’de çöp konteynerine attı. İşlediği cinayeti de telefonla anne-babasına bildirdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.