Göz altı morlukları için 7 basit çözüm

Göz altı morlukları hepimizin problemi. Öncelikle gözaltı morluğuyla sadece kendinizin mücadele ettiği düşüncesine kapılmayın. Öyle olsa, dünyaca ünlü starlar sürekli güneş gözlüğüyle gezmezdi. Göz altı morluklarından kurtulmak için pahalı kozmetik ürünlerine gerek yok. Evde basit çözümlerle, bazen 10 dakikalık bir masaj uygulamasıyla göz altı morluklarından kurtulmak mümkün. İşte göz altı morlukları için 6 basit çözüm!

13 Mayıs 2020, Çarşamba 17:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kaşıkla soğuk kompres

Kaşıkla soğuk kompres

Soğuk damarlarda büzüşmeye neden olur ve kılcal damarlarınızın geri çekilmesini sağlar. Soğuk kompresi birçok şekilde uygulayabilirsiniz. İlki temiz bir havlu ya da bezi buzlu suya batırarak gözünüze bir dakika boyunca bastırmanız. İkinci yöntem ise buzlukta beklettiğiniz kaşığın dış yüzeyini göz altlarınızda 1 dakika bekletmeniz. Üçüncü yöntem ise bakım ve güzellik marketlerinde bulabileceğiniz jel göz bantları. Bu jel bantları buzlukta tutuyorsunuz ve istediğiniz zaman çıkarıp gözünüze takabiliyorsunuz.

Patates

Patates

Patatesin içinde bulunan nişasta renk açıcı ve onarıcı etkiye sahip. Bu nedenle sabahları göz altı morluklarınızda çabucak kurtulmak için ince dilimler halinde kestiğiniz patatesleri 5-10 dakika boyunca gözlerinizde bekletebilirsiniz. Eğer vaktiniz varsa kabuğu soyulmuş bir patatesi rendeleyip ince bir tülbente koyarak gözlerinizde bekletebilirsiniz.


Poşet çay

Poşet çay

Çay hem gözlerinizden günü yorgunluğunu alacak hem de torba ve morluk oluşumunu azaltmaya yardımcı olacak. Bu yüzden soğumuş siyah çay, papatya çayı ya da yeşil çay poşetini yatmadan önce 10 dakika boyunca gözlerinizde bekletebilirsiniz. Ya da demlenmiş çayı küçük bir kaseye alıp soğuttuktan sonra pamuğu çaya batırıp gözünüzde bekletebilirsiniz. Bu yöntem sadece göz altı morlukları ve torbalar için değil tüm gün bilgisayara bakmaktan veya okumaktan kaynaklanan göz yorgunluğuna da çok iyi geliyor.

Salatalık

Salatalık

%96 oranında su içeriğine sahip olan salatalık, göz altı derinize ihtiyacı olan sıvı desteğini sağlayacaktır. Yatıştırma ve soğutma etkisi gösterecek olan salatalığın bu özelliklerinden yararlanmak için suyunu çıkarın ve bir pamuk yardımıyla göz altı bölgenize uygulayın. Dilerseniz ince dilimler halinde kesip buzdolabında beklettiğiniz salatalık dilimlerini direkt olarak gözlerinize de uygulayabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı

Bir yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ve bir yemek kaşığı badem yağı karıştırılır ve bu karışımı bir kaba alın. Sabahları oluşan göz altı morlukları ve şişliklerin üzerine masaj yaparak uygulayın. 20 dakika bekleyin ve ılık suyla durulayın.

 Yüksek yastıklar

Yüksek yastıklar

Yetersiz uyku göz altındaki koyu renkli halkalar ve torbaların oluşumunda rol oynayabilirken, kişinin yatış şekli de bunda etkili olabilir. Uyku sırasında göz altlarında sıvı toplanmasını ve buna bağlı gelişen şişkinliği önlemek için başın birkaç yastıkla kaldırılması faydalı olur.

Avokado

Avokado

Cildi nemlendiren avokado yeri geliyor, göz altı morluklarına da çare oluyor. Bunun için basit bir avokado maskesi hazırlıyoruz. 1 avokado içini püre haline getirin, içine 1 yumurta beyazı ve 1 yemek kaşığı limon ekleyin. İnce bir tabaka şeklinde yüzünüze sürün. 30 dakika bekletikten sonra soğuk suyla yıkayın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ünlülerin annelerinden aldığ 11 güzellik tüyosu