Gözaltılar 08.00-17.00 arası olacak

Terör, suç örgütleri dışında, adresi belli, çağrı kâğıdı yollandığında savcılığa gelecek vatandaşlar için sabaha karşı gözaltısı olmayacak

14 Eylül 2011, Çarşamba 10:19
A A

Ergenekon soruşturmalarında eleştirilen ve kamuoyunun tepkisini çeken sabaha karşı ev baskınıyla yapılan gözaltılar sona eriyor.

Adalet Bakanlığı’nın, yakalama, gözaltına almayla ilgili sorunlar ve çözüm önerilerini tartışıldığı sempozyumu için Ankara’da bulunan Ergenekon soruşturmasından sorumlu İstanbul Özel Yetkili Başsavcıvekili Fikret Seçen, “Kararlarımıza artık saat koyuyoruz. Arama ve yakalama işlemleri 08.00 ile 17.00 arasında yapılacak” dedi.

Buna göre savcılar, Emniyet’e gönderecekleri yakalama- gözaltı kararlarına saat ibaresi düşecek. Terör, suç örgütleri dışında, adresi belli, çağrı kâğıdı yollandığında savcılığa gelecek vatandaşlar için sabaha karşı gözaltısı olmayacak.

HÜRRİYET
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.