Gözleri çekik gösteren 7 makyaj hilesi

Çekik gözleri seviyoruz. Gözleri çekik gösteren makyaj tüyoları, Kendall Jenner'ların ve Bella Hadid'lerin estetikle elde ettiği badem gözlerden sonra popülerleşmeye başladı. Çekik gözler son yılların en seksi bakışların sahibi olmaya yolunda olma yolunda ilerliyor. Hal böyle olunca 'nasıl çekik gözlü görünebilirim'in yollarını aramaya başladık. Ama daha çekik gözlü görünmek için ille de öyle gözlerinizi çektiren estetiklere ihtiyacınız yok. Gözleri çekik gösteren makyaj hileleriyle kısa sürede siz de bu görünüme ulaşabilirsiniz.

23 Eylül 2020, Çarşamba 12:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1.Eyeliner'ın belirgin hattı

1.Eyeliner'ın belirgin hattı

Göz şeklini belirginleştirmek için eyeliner’ın belirgin hattından yararlanabilirsiniz. Özellikle düşük göz kapağına sahip kişiler, eyeliner’ı göz bebeğinden başlayarak dışa doğru çekebilir. Gittikçe uzayan ve incelen kuyruk, gözleri daha uzun gösterirken yarımdan başlanan eyeliner sayesinde göz yukarı doğru çekilir. Eğer göz pınarından başlayarak eyeliner çekilecekse gözün burna yakın kısmına çizilen hattın çok ince olmasına dikkat edilmeli. 

2. Göz pınarına hafif bir ışıltı

2. Göz pınarına hafif bir ışıltı

Aydınlatıcıları ve sedefli farları makyajda kullanmak çok moda. Nasıl gözün şakaklara yakın kısmını koyu göstermek çekiklik için bir göz yanılsaması sağlıyorsa benzer mantıkla göz pınarını da aydınlatmak gerekeceğini düşünebilirsiniz. Haklısınız… Gözün pınar kısmına sedefli bir far veya aydınlatıcı sürerek gözlerinizi daha çekik gösterebilirsiniz. Makyajın en sonunda, bir far fırçası ile tek hamlede uygulayabileceğiniz ışıltılar, gözlerinizin daha büyük ve yukarı doğru görülmesine katkı sağlar.

3. Açık renkli farlar

3. Açık renkli farlar

Düşük gözlü kadınların en sık yaptığı makyaj hatalarının başında koyu renkli far kullanmaları geliyor. Koyu renk, göz kapağını olduğundan daha küçük görünmesine neden olacaktır. Göz kapağını daha geniş göstermek için açık renkli farları kullanmalısın. Nude, şampanya rengi, açık kahve ve açık pembe tonları gözlerinin daha çekik görünmesine yardımcı olacak. Yaz aylarındaysa açık mavi, toz pembe gibi renkleri kullanarak hem enerjik görünebilir, hem de göz kapağını daha açık gösterebilirsin. 

4. Takma kirpik farkı

4. Takma kirpik farkı

Gözlerinizi çekik göstermek istiyorsanız ve düşük göz kapaklarına sahipseniz uzun tek parça takma kirpikler yerine tekli kirpikleri tercih edebilirsiniz. Gözlerinizin şakaklara yakın kısmına uzun takma kirpikler takarak bakışlarınızın daha çekici ve gözlerin daha çekik olmasını sağlayabilirsiniz. Tek parça kirpik kullanacaksanız bile ürünlerin çok ağır olmadığından, gözün pınar kısmına doğru kısalıp seyrekleştiğinden emin olmalısınız.

5. Peki maskarayı nasıl sürmeli?

5. Peki maskarayı nasıl sürmeli?

Eğer takma kirpik kullanmayacaksanız maskara seçimi önem arz eder. Çekik gözlerin sırrı kıvrık kirpiklerdir. Bir kirpik makası ile kirpikler kıvrılarak işe başlanır. Ardından uzatıcı bir maskara ile kirpiklerin boyutu artırılır ve son olarak hacim kazandıran fırçalar sayesinde kirpikler kalınlaştırılarak yoğun görünüm elde edilir. Uzun ve yoğun kirpiklerin gözün dış ucunda artması gerekir. Dipten uca zigzag hareketlerle maskara sürmeniz pürüzsüz uygulamanın gereğidir. Alt kirpikler mümkün olduğunca doğal bırakılmalıdır, tek kat maskara uygulanarak sadece boyanabilir.

6.Ten rengi göz kalemi

6.Ten rengi göz kalemi

Çekik gözlerin bir diğer sırrı ise göz kalemi. Gözün iç kısmına bol bol siyah kalem sürmek bir dönem çok moda olsa da, bakışlarınızı daha kısık ve gözlerinizi küçük gösterdiğini fark etmişsinizdir. Eğer çekik gözlere sahip olmak istiyorsanız bir adet ten rengi göz kalemi almalısınız. Gözün pınar kısmından göz bebeğinin hizasına gelene kadar ten rengi kalem sürebilir, göz bebeğinden dış uca kadar ise kahverengi veya siyah kalem çekerek gözlerin çekik görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

7. Peki ya kaşlar?

7. Peki ya kaşlar?

Çekik göz makayajında, kaş rengi de çok önemlidir. Kaş farının rengi, kaş renginizle aynı renkte olmalı ve boşluklar doldurulmalıdır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hepsi de yerli girişim: Neredeyse yenilebilecek kadar doğal içeriklerle hazırlanmış 8 temiz kozmetik markası