Gözünüzü korkutmasın: İnternetten parfüm alışverişi için 7 etkili tüyo

Parfüm alışverişi yapmayı severiz. Almayacak olsak bile bir parfümcüye girip artık kokuları ayırt edemeyecek kadar parfüm koklamak, vitrin bakmaya çıktığımız bir günün en keyifli kısmıdır. Artık kokuları ayırt edebilmek için bir Türk kahvesi koklamamız gerekir. Karantina günlerinde ise bu alışkanlığımızı rafa kaldırmak zorunda kaldık. Ama parfümler de dibe yaklaştı. İnternetten parfüm alışverişi yapmak gözünüzü korkuyorsa birkaç öneriyle geldik. Parfüm şişelerinin renkleri size ne söylüyor? Biraz cesaretle yenilere açık olmalı mı, yoksa bildiğin yoldan şaşmalı mı?

28 Ocak 2021, Perşembe 12:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. Parfümünüz hala güncel mi?

1. Parfümünüz hala güncel mi?

Online alışveriş yapmadan önce parfümü satın aldığınız mağazaya dikkat edin. Kokunun orijinal ve taze olduğundan emin olun. Bir diğer dikkat etmeniz gereken konu da incelediğiniz parfümün güncel olup olmadığı. Sepetinize attığınız parfüm üretimden kalkmış da olabilir. Bu durum parfümün taze olmayacağının önemli bir göstergesi.


2. Testerları yine de deneyin

2. Testerları yine de deneyin

İnternet üzerinden ve hiç denemeden parfüm satın almak çok da ideal bir durum değil. Eğer vaktiniz varsa ve aceleniz yoksa tam boy bir ürün almadan önce tester ya da mini boy seçenekleri araştırın. Böylece daha garanti bir sonuç elde edebilirsiniz ve eğer kokudan hoşlanmazsanız daha küçük bir kayıp yaşarsınız.

3. Kendi parfümünüzün güncellemelerini takip edin

3. Kendi parfümünüzün güncellemelerini takip edin

Çok sevdiğiniz bir parfüm var, ancak biraz değişiklik mi istiyorsunuz? Markalar koleksiyonlarını hareketlendirmek için parfümün yoğunluğuyla oynayarak, bazı notaları baskınlaştırarak ya da yeni aromalar katarak kokuların yeni versiyonlarını çıkarır. İmza parfümünüzün güncellemesini tercih ederek kokuyu beğenme ihtimalinizi artırabilirsiniz.

4. Parfüm tanıtımları sandığınızdan çok ipucu veriyor

4. Parfüm tanıtımları sandığınızdan çok ipucu veriyor

İncelediğiniz parfümün karakterini öğrenmeye özen gösterin. Parfümlerin tanıtımları kokunun zihinde uyandırdığı çağrışımları tasvir eder ve süslü cümleler diye okuduğunuz açıklamalar aslında parfümün sizin çehrenize uyup uymadığını anlatır. Parfümünüz size ne hisstetirsin istersiniz? Seksi, feminen, özgür, enerjik, cesur ve dahası... Parfümünüzün sıfatlarını keşfedin.

5. Benzer formüllerin dışına çıkmayın

5. Benzer formüllerin dışına çıkmayın

Şimdiye kadar kullanmaktan keyif aldığınız ve size yakıştığını düşündüğünüz parfümlerin bir listesini çıkarın ve bu ürünleri nota ağaçlarını araştırın. Benzer formüle sahip ürünler tercih ederek beğeni alanınızın dışına çıkmadığınızdan emin olabilirsiniz.

 Parfüm terimlerini öğrenin

Parfüm terimlerini öğrenin

Koku aileleri ve notaları bilmeniz online parfüm alışverişinizde oldukça önem taşıyor. Parfümün orijinini anlatan bu terimler kokunun hatlarını betimliyor. Derin ve gizemli 'Oryantal' kokulardan ferah ve sportik 'Aquatic'lere, en geniş koku ailelerinden olan 'Floral'lerden parfüm dünyasının yeni gözdesi 'Aldehit'lere tüm tanımlamaları ve içerdikleri notaları bilerek kendiniz için en doğru seçimi yapabilirsiniz.

7. Şişelerin renkleri ne anlatıyor?

7. Şişelerin renkleri ne anlatıyor?

Parfümlerin ambalajları ve kampanyaları kokunun karakteriyle ilgili çok şey anlatır. Altın yoğunluklu görünümler daha çok iddialı ve egzotik karaktere sahiptir. Turuncu ve sarılar enerjik ve optimist, soğuk maviler sportif ve aquatic, yeşiller ise ferah ve odunsudur. Koyu ambalaja sahip ürünler daha yoğun ve derin bir karaktere sahipken pembeler romantik, kırmızılar ise seksi ve cüretkardır. Tüm bu analizler kesin sonuçlara sahip olmasa da sizi yönlendirmek için iyi bir başlangıç olabilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Leke tedavisi hakkında merak edilen 8 şeyi aydınlatıyoruz!