Gözyaşına boğulan babanın isyanı

Ailelerin acı dolu bekleyişi sürerken şehit açıklaması sırasında gözyaşlarına boğulan babanın isyanı bütün Türkiye'yi ağlattı

06 Eylül 2012, Perşembe 14:16
A A
Gözyaşına boğulan babanın isyanı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'daki askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada yaralananları hastanede ziyaret etti.

Ailelerin acı dolu bekleyişi sürerken şehit açıklaması sırasında gözyaşlarına boğulan babanın isyanı bütün Türkiye'yi ağlattı. Olayın çözülmesini isteyen baba, "Acemi askerlere sayım yaptırılmasına hıçkırıklarla isyan etti.

Afyonkarahisar'daki askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamadan sonra kışlada bulunanların yakınları olay yerine koştu.

startFlvPlayer_Posta("divFlvPlayer7773","7773","201209","7773-6.jpg");İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından bir ilköğretim okulu bahçesine, kışlada bulunan askerlerin yakınları ve olaydan etkilenen vatandaşlar için 30 kişilik Sahra Çadırı kuruldu. Dün gece Afyonkarahisar'da, 500. İstihkam Ana Depo Komutanlığı Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'ndaki mühimmat deposunda meydana gelen patlama nedeniyle, İl Sağlık Müdürlüğü UMKE ekibi, Ataköy İlköğretim Okulu bahçesine, kışlada bulunan askerlerin yakınları ve olaydan etkilenen vatandaşlar için 30 kişilik Sahra Çadırı kurdu. Afyonkarahisar Belediyesi ise kışla önünde bekleyen ve görev yapan personele çorba ve ekmek ikramında bulundu. Olaydan sonra polis, gece boyunca kentte geniş güvenlik önlemleri aldı.
 

Sıradaki haber yükleniyor...