GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı süreci devam ediyor. 11-15 Şubat tarihlerinde başvur yapan adayları şimdi sözlü sınav bekliyor. Adayların bir kısmı mülakata girdiler bir kısmı girmeyi bekliyor. Son gün ise 17 Mayıs... Peki, GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

13 Mayıs 2019, Pazartesi 09:49
A A
GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı sürekli işçi alımı için mülakat dönemi başladı. 13 Mayıs'ta başlayan sözlü sınavlar 17 Mayıs'ta sona erecek. Mülakata giren adayların sıklıkla yönelttiği soru: GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

GSB MÜLKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Türkiye'nin 81 ilinde yurttaşlar Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı için başvurdu. Mülakat sonuçları için herhangi bir açıklama henüz yok. Sonuçlar il müdürlüklerinden ilan edilecek.

SÖZLÜ SINAV NASIL YAPILACAK?

Temizlik görevlisi olarak işe alınacak 278 engelli ve 146 eski hükümlü, 27 Şubat günü noter huzurunda kuraya tabi tutulacak ve kura sonucunda belirlenecek asıl adaylar ileri bir tarihte sözlü sınava tabi tutulacaklar.

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri ve Muhasebeci olarak işe alınacaklar sözlü sınava tabi tutulacaklar. Bunların dışında kalan meslek kollarında başvuranlar ise 27 Şubat günü noter huzurunda kuraya tabi tutulacak ve kura sonucunda belirlenecek asıl adaylar ileri bir tarihte sözlü sınava tabi tutularak işe alınacaklar. 

HANGİ BÖLÜMLERDE ALIM OLACAK?

“Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni, Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri, Muhasebeci.”

Sıradaki haber yükleniyor...