Gül için Tunceli'de sıkı önlem!

Gül için Tunceli'de sıkı önlem!

Cumhurbaşkanı Gül için Tunceli'de sıkı güvenlik önlemleri alındı. Munzur Çayı'nda bomba araması yapıldı

05 Kasım 2009, Perşembe 10:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bugün Tunceli'ye yapacağı gezi öncesi güvenlik birimleri alarma geçti. Cumhurbaşkanı’nın geçeceği bütün güzergahları kontrol altında tutan güvenlik güçleri, köprü ve menfez altlarında bomba araması yaptı.
Cumhurbaşkanı Gül'ün ziyaret saati yaklaşırken Tunceli'deki güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı. Cumhurbaşkanı Gül'ün ziyarette kullanacağı güzergah üzerinde bulunan Mameki Köprüsü altında Munzur çayında bomba araması yapıldı. Elazığ Emniyet müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği’ne bağlı su altı dalgıçları sabahın erken saatlerinde, ellerinde bomba arama detektörleri ile önce Mameki Köprüsü'nün altını aradı. Daha sonra Munzur Çayı'nın derinliklerine kadar inerek bomba ve patlayıcı araması yaptı. Yağmur nedeniyle bulanık olan ve su seviyesi yükselen Munzur Çayı'nda, zor koşullar altında çalışmalarını sürdüren dalgıçların bomba arama çalışması yaklaşık 1 saat sürdü.
Bu arada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Tunceli Belediyesi'ne yapacağı ziyaret öncesi kent merkezi ve belediye yakınlarında sıkı güvenlik önlemleri alındı. Cumhurbaşkanı Gül'ün geçeciği güzergahlara polis yerleştirilirken, belediyeye açılan cadde ve sokaklar bariyerlerle trafiğe kapatıldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ‘Ana' isimli uçağı ile saat 09.25'te Ankara'dan Elazığ'a hareket etti. Gül'ü Elazığ'dan helikopterle Tunceli'ye geçecek.

Ferit ASLAN- Ferit DEMİR- Bayram BULUT/ TUNCELİ, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İletişim Başkanı Altun’dan Canan Kaftancıoğlu'na 'Aylan Kurdi’ tepkisi