Gül: Yürekleri dağladı, olay araştırılıyor

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Afyonkarahisar'daki patlamanın yürekleri dağladığını belirterek, ''Bu elim olay, ciddi bir şekilde araştırılmaktadır'' dedi.

06 Eylül 2012, Perşembe 13:26
A A
Gül: Yürekleri dağladı, olay araştırılıyor

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yayımladığı mesajda, patlamada 25 askerin şehit olması nedeniyle milletçe büyük bir üzüntü yaşandığını kaydetti. Gül, ''Afyonkarahisar'dan gelen haber, acılarımızı katlamış, yürekleri dağlamıştır. Milletimizin başı sağolsun. Bu elim olay, ciddi bir şekilde araştırılmaktadır'' dedi.

Acımızı daha da katladı

TBMM Başkanı Cemil Çiçek de mesajında şunları kaydetti:
''Bölücü hainler tarafından Gaziantep, Şemdinli ve Beytüşşebap'ta düzenlenen saldırılar sonucunda verdiğimiz şehitlerin ardından gelen bu acı haber, acımızı daha da katlamıştır. Bu tür keder verici olayların nedeninin en kısa zamanda aydınlatılacağını düşünüyor, tekrar etmemesi için her türlü tedbirin alınacağına inanıyorum.''

Erdoğan'dan başsağlığı mesajı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e gönderdiği başsağlığı mesajında şunlara yer verdi:
''Hepimizi derinden üzen bu elim hadisede şehit düşen askerlerimizin ailelerine, yakınlarına, aziz milletimize ve sizin şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.''

Kılıçdaroğlu'nun mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yayımladığı başsağlığı mesajında, ''Bu büyük acıyla yüreklerimizi dağlayan şehit Mehmetçiklerimize rahmet, yaralı askerlerimize acil şifa, şehitlerimizin aileleriyle, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve milletimize, Türkiye'ye başsağlığı diliyor, yaralı askerlerimizin ailelerine de geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum'' ifadesini kullandı.

>> BAHÇELİ: ŞÜPHELER GİDERİLMELİ

Sıradaki haber yükleniyor...