Gülben, 4. anaokulunu açtı

Gülben, 4. anaokulunu açtı

Erzurum'un Köprüköy ilçesinde, "Çocuklar Gülsün Diye" kampanyası kapsamında yapılan anaokulu, sanatçı Gülben Ergen'in katılımıyla açıldı

09 Ekim 2010, Cumartesi 20:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ergen, okul öncesi eğitime dikkati çekmek için başlattığı ve Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) desteklediği proje kapsamında, Aylin Kotil tarafından yaptırılan Murat Osanmaz Anaokulu'nun açılışında, aynı anda 6 ile anaokulu yaptıklarını ve bugün 4. anaokulunu açtıklarını söyledi.

Anaokullarının yapımında kendisinin ön planda olduğunu, arka planda ise Aylin Kotil ile Osanmaz ailesinin bulunduğunu ifade eden Ergen, "Anaokullarının yapımına desteklerinden dolayı Kotil hanımefendi ile Osanmaz ailesine teşekkür ediyorum" dedi. Annelere de seslenen Ergen, eğitime önem verilmesi gerektiğini belirterek, okulların temiz tutulması konusunda çocukların eğitilmesini istedi.

Köprüköy'e gelmeden önce, "anaokuluna gidecek çocuklara hangi marka ayakkabı alsak" diye düşündüklerini ve sonra kendilerine ulaşan bilgi üzerine, okula servis aracı aldıklarını ifade eden Ergen, "Okulumuza servis hediye ettik.

Öğrencilerimiz ücretsiz olarak evlerinden okullarına gidip gelebilecekler" diye konuştu. Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk de ilçeye anaokulu yaptırılmasından büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek, bunun bir başlangıç olduğunu ve devamını beklediklerini söyledi.

Anaokulunun yapımını üstlenen Aylin Kotil de Köprüköy ilçesine, annesi adına ikinci bir anaokulu yaptıracağına dair söz verdi. Konuşmaların ardından, 50 öğrenci kapasiteli, 2 sınıflı Murat Osanmaz Anaokulu'nun açılışı yapıldı.

AA

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kırmızı Oda izleyicileri aynı sorunun cevabını merak ediyor! Dizi Postası 21-28 Eylül 2020