Günah işlendiğinde umutsuzluğa düşmeyin

“Günah bağışlanmaz” diyerek ümitsizliğe düşülmemelidir. Asla “Allah senin günahlarını bağışlamaz” denmemelidir. “Bu zamana kadar günah işle sonra tövbe et”, “Alkolik adam tövbe etmiş, öyle bir şey olmaz” gibi daha nice yanlış cümleler ifade edilmektedir. Günahına tövbe edip camiye gelen kişiler eleştiriye tabi tutulmakta ve “Burada senin yerin yok” diyenler çıkabilmektedir. Bu hususların tümü doğru değildir.

21 Mayıs 2020, Perşembe 13:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Merhamet sahibi

Merhamet sahibi

Allah, günah işleyenlerin tövbesini kabul edicidir. Böyle kelimeler insanların yapmış olduğu hatalara pişmanlık duymamasına ve Allah’ın rahmetinden ümit kesilmesine sebep olabilecektir. “Ancak tövbe ve iman edip iyi işler yapanlar başkadır. Allah onların kötülüklerini iyiliklere çevirir. Allah çok bağışlayıcıdır; engin merhamet sahibidir.” (Furkan, 70)


Kaybeden olmayın

Kaybeden olmayın

“Ey kendilerinin aleyhinde çalışarak haddi aşan kullarım! Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin. Çünkü Allah bütün günahları bağışlar.” (Zümer, 53) Ahirette kaybedenler zümresine dahil olmamanın yolu; tövbe etmek, ibadetlerimizi yerine getirmek ve ahlaki ilkelerin en güzellerini hayatımıza aktarmakla mümkündür.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tövbe ederek arınmak