Günde 20 bardak çay içerseniz ne olur?

Japon bilim insanlarının yaptığı açıklama çay ile ilgili çok çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı

11 Mart 2018, Pazar 19:17
A A

Japon bilim insanlarının yaptığı bir açıklama çayla ilgili çok çarpıcı bir bilgiyi ortaya çıkardı.

Japon bilim insanlarının yaptığı açıklamaya göre siyah çay içerisindeki antioksidanlar özellikle ileri yaşlarda oluşan kemik zayıflaması önlüyor.  

Osteoporoz adı verilen ve yaşı ilerlemiş insanlarda görülen kemik kaybı ve zayıflaması olarak tanımlanan hastalığa karşı siyah çay içmenin faydalı olduğu söylendi.  

Osaka Üniversitesi'nde yapılan ve Keizo Nishikawa tarafından yönetilen araştırmada siyah çayda theaflavin-3 denilen bir antioksidant maddenin kemik dokusuna zarar veren metiltransferas adlı enzimi yok ettiği ve bu şekilde kemiklerin dokusunun güçlü kaldığı tespit edildi.  

3 GÜNDE 60 BARDAK ÇAY

3 GÜNDE 60 BARDAK ÇAY

Japon bilimadamlarının açıklamasına göre fark edilebilir bir gelişme meydana gelmesi için 60 kilo olan bir yetişkinin kemik dokusunu güçlendirmek için üç gün içerisinde 60 fincan çay içmesi gerekiyor.  

ÇAYIN DİĞER FAYDALARI

ÇAYIN DİĞER FAYDALARI

Alzaymır riskini yüzde 50 oranında azaltıyor. Cilt kuruluğuna, hazımsızlığa ve yorgunluğa iyi geliyor. Göz maskesi olarak kullanılırsa da kanlanmaya ve ağırlaşmış göz kapaklarına iyi geliyor. Posaları süzüp soğuyan demi boğaz ağrılarında gargara olarak da kullanılabiliyor.  

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.