Gündem 66 bin dolar, 1,5 kilogram altın! Suudi kadına akılalmaz tuzak

66 bin dolar, 1,5 kilogram altın! Suudi kadına akılalmaz tuzak

Paylaş
66 bin dolar, 1,5 kilogram altın! Suudi kadına akılalmaz tuzak

Başakşehir'de Suudi Arabistanlı kadın H.Ş.'yi telefonla arayarak kendisini polis olarak tanıtan, evinde bulunan 40 bin dolar ile 100 bin Suudi Arabistan Riyali (26 bin dolar) ve 1,5 kilogram altını bir poşete koyarak kendisine teslim etmesini sağlayan şüpheli gözaltına alındı. Şüphelinin suç ortağıyla birlikte para ve altın dolu poşetle uzaklaştıkları anları güvenlik kameraları kaydetti.

İstanbul'da polise başvuran mağdur H.Ş. kendisini telefonla arayan bir kişinin kendisini polis olarak tanıttığını ve dolandırdığını söyleyerek yardım istedi. Şüpheli poliste verdiği ifadesinde terör örgütünün banka hesaplarını ele geçirdiğini bu nedenle tüm parasını kendilerine emanet etmesini isteyen kişilere inandığını söyleyerek “Tüm paramı, altınlarımı bir poşete koyarak bana söylenen yere götürerek teslim ettim. Ancak daha sonra dolandırıldığımı anladım" dedi.

Haberin Devamı

Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis güvenlik kamera görüntülerini inceleyerek parayı alan şüphelinin eşkalini, ardından kimliğini tespit etti. Şüphelilerin para ve altın dolu poşeti aldıktan sonra dolaştıkları anları bir güvenlik kamerası kaydetti. Şüpheli Sinan E.(27)'yi Bahçelievler'de gözaltına aldı. Şüphelinin daha önceden 4 suç kaydı olduğu öğrenildi.

Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheli sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi. Polisin şüphelinin suç ortaklarını yakalamak için çalışması sürüyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır: "Bu hafta yine Türkiye’nin farklı coğrafyalarında yaşadığımız olumsuz hava koşulları, sel ve fırtına nedeniyle zarar gören KOBİ’lerimiz için KOSGEB Acil Destek Kredisi Programı’nı başlatıyoruz. Zonguldak Ereğli’de, Batman merkez, Diyarbakır Bismil, İstanbul Şile, Bursa Gemlik gibi afetten etkilenen bölgelerimizde hasarlarını belgeleyen ve ilgili komisyonlarca kayıt altına alınan KOBİ’ler, program kapsamında 1 milyon liraya kadar krediye faizsiz olarak erişiyor olacaklar. Kredi ilk 12 ayı geri ödemesiz, 24 ay vadeli olacak."

Haberin Devamı