Gündem Anne-kızdan geriye kalan! Yürek yakan görüntü

Anne-kızdan geriye kalan! Yürek yakan görüntü

Paylaş
Anne-kızdan geriye kalan! Yürek yakan görüntü

Ayfer Başkurt, 5 yaşındaki kızı Nur Eylül'ü okula götürüyordu. Anne-kız kaldırımda el ele yürürken tekstil işçilerini taşıyan servis midibüsü kontrolden çıkıp üzerlerine geldi. Kaçmaya fırsat bulamayan anne-kız midibüsün altında kalıp can verdi. Onlardan geriye de bir terlik ve bir küçük ayakkabı kaldı...

Kocaeli Gölcük'te oturan 5 yaşındaki Nur Eylül Başkurt, anaokuluna bu yıl başlamıştı. Eğitim öğretim yılının başladığı pazartesi gününden beri annesi Ayfer Başkurt, küçük Nur Eylül'ü her gün elinden tutup mahalledeki anaokuluna götürüyordu. Dün de aynı şeyi yaptılar. Saat 08.00 sıralarında evden çıktılar. Aynı saatlerde tekstil işçilerini taşıyan bir servis midibüsü yokuş aşağı iniyordu. Sürücü Ümit Orhan bir anda aracın kontrolünü kaybetti.

Haberin Devamı

Hızla aşağı inen araç kaldırımda yürüyen anne-kızı altına alıp sürükledikten sonra yan yatıp durdu. Anne Ayfer Başkurt olay yerinde yaşamını yitirdi. Hastaneye kaldırılan küçük Nur Eylül de kurtarılamadı. Kaldırımın üzerinde kalan annenin terliği ile küçük kızın ayakkabısı görenlerin yüreğini dağladı. Kazada sürücü Ümit Orhan ile birlikte beş işçi de yaralandı. Ümit Orhan ilk ifadesinde minibüsün frenlerinin boşaldığını söyledi.Midibüs yan yatarak durabildi.

YÜREK YAKAN GÖRÜNTÜ

Midibüs anne-kıza çok hızlı çarptı. İkisini de kaldırımdan bir bahçeye savurdu. Annenin terliği, küçük kızın ayakkabısı çarpmanın etkisiyle ayaklarından çıkıp kaldırımda kaldı.

Anne-kızdan geriye kalan! Yürek yakan görüntü