Gündem Bakan Yerlikaya paylaştı! Tatilin ilk 2 gününde 12 kişi trafik kazasında hayatını kaybetti

Bakan Yerlikaya paylaştı! Tatilin ilk 2 gününde 12 kişi trafik kazasında hayatını kaybetti

Paylaş
Bakan Yerlikaya paylaştı! Tatilin ilk 2 gününde 12 kişi trafik kazasında hayatını kaybetti

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin ikinci günü kaza bilançosunu açıkladı. 7 Nisan pazar günü 24 saatlik sürede 572 trafik kazası meydana geldiği bilgisini aktaran Yerlikaya; "Maalesef toplam 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. Toplam bin 966 vatandaşımız ise yaralandı" dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu bilgilere yer verdi:

Haberin Devamı

"Emniyet ve jandarma trafik ekiplerimiz vatandaşlarımızın güvenliği için denetimleri büyük bir hassasiyetle sürdürüyor. Bayram tatilinin 2. günü 7 Nisan 2024 Pazar tarihinde 24 saatlik sürede: 572 trafik kazası meydana geldi. 408 bin 796 araç denetlendi. 19 bin 488 araca hız ve radar işlemi, 33 bin 145 araca ise diğer işlemler yapıldı.

12 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Bayram tatilinin ilk 2 gününde (Cumartesi ve Pazar) maalesef toplam 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. Toplam bin 966 vatandaşımız ise yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım, Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. Lütfen aklımızdan çıkartmayalım"

Haberin Devamı