GündemBarışmaya gittiği eşini öldürdü

Barışmaya gittiği eşini öldürdü

Paylaş
Barışmaya gittiği eşini öldürdü

Barışmaya gittiği eşini öldürdü

Bursa'da boşandığı eşi Aysel Çalışır (29) ile barışmak için sabaha karşı evine giden Cemal Aydın (26) olumsuz yanıt alınca eski eşini biri kalbinden olmak üzere üç yerinden bıçaklayarak öldürdü. Cinayet sonrası yakalanan katil zanlısı, polis tarafından gözaltına alındı.

Merkez Yıldırım İlçesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde sabaha karşı işlenen cinayette, müzikolde garsonluk yapan Cemal Aydın, 3 ay önce boşandığı ve kendisi gibi bir başka müzikolde çalışan eşi Aysel Çalışır'ı bıçaklayarak öldürdü.

Haberin Devamı

Olay, Cemal Aydın'ın 2 yaşındaki kızıyla kalan ve gündüz barışma teklifini kabul etmeyen Aysel Çalışır'ı ikna etmek için sabaha karşı saat 04.00 sıralarında işten çıktıktan sonra garson kıyafetleriyle evine gidip konuşmak istemesi sonucu meydana geldi.

İddiaya göre Cemal Aydın, apartman girişinde merdivenlere çağırarak "Tekrar birlikte yaşayalım" dediği Aysel Çalışır'dan olumsuz yanıt alınca sinirlendi. "Kabul etmezsen seni öldürürüm" diyerek tehditte bulunan Aydın, "Öldüremezsin" yanıtını aldığı Aysel Çalışır'ı önce alnından ve kolundan kaçarken de kalbinden yaraladı.

Ağır yaralanan talihsiz kadın, ambulans ile kaldırıldığı Yüksek İhtisas Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Cinayet sonrası polis tarafından elindeki bıçakla kaçarken yakalanan katil zanlısı gözaltına alındı. Soğukkanlı hareketleriyle dikkat çeken Cemal Aydın sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Olayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı'nca başlandı.

Haberin Devamı

DHA