Gündem Baykar fabrikasından hard disk çalan stajyer çıkışta yakalandı!

Baykar fabrikasından hard disk çalan stajyer çıkışta yakalandı!

Paylaş
Baykar fabrikasından hard disk çalan stajyer çıkışta yakalandı!

Baykar fabrikasından 4 hard disk çaldığı belirlenen bilgi teknolojileri bölümü stajeri Ahmet Anıl Ç. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Baykar'ın İHA fabrikasında 2 ay önce bilgi teknolojileri bölümünde staja başlayan Ahmet Anıl Ç., fabrikadan çıkacağı sırada yapılan kontrollerde üzerinden şirkete ait 4 adet hard disk bulundu. Bunun üzerine polise bilgi verildi. İhbar üzerine olay yerine giden polis ekipleri şüpheliyi gözaltına aldı.

Haberin Devamı

TERÖR KAYDI YOK

Şüphelinin söz konusu hard diskleri ne yapacağını araştıran ekipler, yaptıkları araştırmada şüpheli veya ailesinin herhangi bir terör kaydı bulunmadığını ancak şüphelinin ev ve işyerinden hırsızlık suçundan kaydı olduğu tespit edildi.

İTİRAF ETTİ

2017 yılında bir kafeden dizüstü bilgisayar çalan şüphelinin söz konusu hard diskleri de satmak üzere çaldığını itiraf ettiği, disklerin içinde herhangi bir bilgi ya da belge olup olmadığından haberinin olmadığını söylediği öğrenildi.

TUTUKLANDI

Gözaltına alınan Ahmet Anıl Ç. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

SIRADAKİ HABER